21 лютого 2014, 14:02

Андрій Лигута: Тільки взаєморозуміння між владою та бізнесом, їх партнерські відносини приведуть до позитивного клімату у районі

За ініціативи управління економічного розвитку і торгівлі в райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» із підприємцями, які здійснюють свою підприємницьку діяльність на території Марківського району, за участі голови райдержадміністрації Андрія Лигути та заступника голови районної ради Галини Худик. Темою для обговорення стало питання насиченості споживчого ринку якісними продуктами і товарами, створення Дозвільного центру та шляхи співпраці з ними під час надання адміністративних послуг.

 

Із вступним словом звернувся голова райдержадміністрації:

 

- Розвиток бізнесу у будь-якій країні залежить, в першу чергу, від ефективності управлінських рішень. Стандартом при прийнятті рішень щодо правового регулювання відносин у сфері економіки (як і у будь-якій іншій) є постійне консультування, послідовний діалог, що формує взаємні права і обов’язки бізнесу і влади. Влада взяла на себе відповідальність проводити реформи, а тому кожне рішення має супроводжувати серйозний діалог з громадою. Закритість чиновників при цьому процесі недопустима. 

 

У роботі «круглого столу» взяли участь селищний голова, представники Дозвільного центру, управління Пенсійного фонду, податкової інспекції, управління ветеринарної медицини, головний державний санітарний лікар, державний адміністратор та підприємці.

 

Поряд із запланованою темою під час засідання обговорили питання легалізації робочих місць, наведення порядку на території районного центру та залучення безробітних до прибирання, питання запобігання випадкам стихійної торгівлі на території селища та інші актуальні моменти.

 

 

Учасники заходу також відзначили, що на сучасному етапі розвитку України малий та середній бізнес ще потребує впорядкування процедури розробки та прийняття регуляторних актів, подальшого спрощення дозвільної системи. Практика співпраці бізнесу і влади в районі позитивно зарекомендувала себе в процесі впровадження в життя ініціатив Президента України шляхом виконання Програми економічних реформ, заходів комплексної програми розвитку малого підприємництва та виконання вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

 

 

Підсумовуючи, Андрій Лигута зауважив, що тільки взаєморозуміння між владою та бізнесом, їх партнерські відносини приведуть до позитивного клімату у районі. Такі круглі столи, де підприємці можуть у невимушеній атмосфері поспілкуватися і поставити нагальні питання, окреслити спільні шляхи їх вирішення, стануть гарною традицією Марківського району.