23 грудня 2013, 15:44

Громадськість району позитивно оцінила роботу влади у 2013 році та підтримала пріоритетні напрямки її роботи на 2014 рік

23 грудня 2013  відбулося виїзне засідання Громадської ради при районній державній адміністрації.

 

Перед засіданням члени Громадської ради відвідали центр надання адміністративних послуг, який розпочне свою роботу з 1 січня 2014 року, де ознайомилися з переліком надання адміністративних послуг.  

 

Засідання пройшло в приміщенні Марківського відділення Старобільсьої об’єднаної державної податкової інспекції. В роботі Громадської ради взяли участь голова районної державної адміністрації Андрій Лигута та голова районної ради Олександр Житін.

 

 Цього дня, голова райдержадміністрації звітував перед громадськістю  про проведену роботу з питання соціально-економічного розвитку району у 2013 році та над чим влада району планує працювати у 2014 році.

 

За словами Андрія Костянтиновича,  2013 рік  для агропромислового комплексу району, основної галузі району був нелегким, однак не зважаючи на засуху сільгоспвиробники отримали непоганий врожай зернових та соняшнику. Зібрано 68,6тис.т зерна, в тому числі 38,5 тис.т озимої пшениці та 27,5 тис. т соняшнику. Урожайність зернових склала по району - 29,5 ц/га, в тому числі - 28,4 ц/га,  соняшнику - 18,3 ц/га.  Район  зайняв одне із перших місць в рейтингових показниках області.

 

 Як відзначив очільник району, в освітній галузі зроблено дуже багато за рахунок як державного так і районного бюджетів. Це і підвезення дітей до шкіл, комп’ютеризація шкіл, а також організація харчування у навчальних закладах. Разом з тим, зазначив голова райдержадміністрації, в цій галузі необхідно проводити оптимізацію закладів.

 

- В цьому році  в усіх галузях економіки району є позитивні результати, але ще багато і недоліків. У 2014 році  свої досягнення ми повинні закріпити та досягати нових.  Влада району планує в галузі сільського господарства продовжити роботу в плані  врегулювання земельних відносин, збільшення поголів’я  великої рогатої худоби, над цим працюють такі господарства: ТОВ «Мирне Плюс» та СТОВ «Фрунзе». Дане питання розглядається керівництвом сироробного заводу, який  планує в майбутньому мати свою молочну галузь.

 

В ПАТ «Бондарівське» планується збільшити площі  ягідників і кісточкових, розширити канали збуту плодової продукції, провести ремонти приміщень  для зберігання продукції і її переробки. Ми повинні відродити славу цього  господарства. Влада  зі свого боку буде підтримувати  і допомагати.

 

В наступному році необхідно стимулювати  розвиток внурішньорайонної кооперації. В районі протягом  2013-2020 рр. планується створити 11 кооперативів.

 

Надра нашого краю багаті покладами вохри, вапняку, піщаників, суглинків. Суглинки в чистому вигляді придатні для виробництва цегли і черепиці, їх запаси складають 1700 тис. м куб. Останніми роками ведеться робота по залученню інвестора з метою розробки корисних копалини і створенню нових робочих місць для жителів району. Отже це ще однин напрямок у роботі влади на перспективу.

 

Крім того, є ще один об’єкт для вкладення інвестицій – мінеральна вода в  селі Лісова Галявина, тому в подальшому ми будемо працювати в пошуках такого інвестора.

 

Як бачимо потенціал на Марківщині великий,  про це говорив і губернатор нашої області Володимир Пристюк, коли відвідував наш район.  Ми розраховуємо на розуміння та підтримку громадськості. Разом  ми повинні вирішувати наші проблеми і працювати над розвитком рідного краю, - наголосив керівник району.

 

Підводячи підсумки засідання громадськість району позитивно оцінила роботу влади у 2013 році та підтримала   пріоритетні напрямки  її роботи на 2014 рік.