31 жовтня 2011, 16:42

Реалізація державеної молодіжної політики на Марківщині.

             Сучасний розвиток суспільних інституцій в Україні зумовив створення системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – спеціальних закладів, уповноважених державою брати участь у реалізації державної молодіжної політики шляхом здійснення соціальної роботи з дітьми та молоддю. На виконання Декларації «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні» та Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» був утворений Марківський районний центр соціальних служб для молоді.

            Колектив центру малочисельний і складається тільки з представниць прекрасної статі. Під керівництвом директора МРЦСССДМ Меженської Олени Володимирівни, працюють спеціалісти І категорії Колосова Людмила Василівна, Кучерова Світлана Василівна та бухгалтер Скиртач Тетяна Василівна.

            Головною метою діяльності центру є поліпшення або відновлення якості життєдіяльності, захист конституційних прав, свобод і законних інтересів, задоволення культурних та духовних потреб сімей, дітей та молоді. Специфіка діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та його спеціалізованих формувань полягає в тому, щоб спрямувати роботу на вразливі та кризові верстви населення, які потребують своєчасного втручання та надання цілеспрямованих соціальних послуг.
            Соціальний супровід сімей у складних життєвих обставинах, прийомних сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, матерів, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини та інших клієнтів передбачає постійну систематичну роботу соціального працівника, а вона можлива лише при постійному фінансуванні запланованих поточних витрат. Але, нажаль, на сучасному етапі Марківський РЦСССДМ, як і більшість державних закладів, що фінансуються з державного бюджету, потерпає від нестачі коштів. Незадовільним є стан матеріально-технічної бази центру, відсутні кошти на оплату відряджень працівників.
Сьогодні в Україні особливо гостро постає питання створення умов для надання адресних соціальних послуг безпосередньо у місцях проживання сімей та осіб, в тому числі в сільській місцевості. Для реалізації цього завдання необхідний транспортний засіб, на утримання та забезпечення пальним якого кошти також не виділено.
            Але, незважаючи на це Марківським РЦСССДМ розроблено районну Комплексну Програму «Основні напрямки соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю Марківського району на 2011–2013 роки», затверджену сесією районної ради.
            В рамках реалізації Програми в травні було організовано та проведено урочисті заходи, приурочені до Дня Сім’ї, на яких чествували багатодітні  та прийомні сім’ї. З нагоди свята їм було вручено пам’ятні подарунки та сувеніри.
            До Дня захисту дітей спеціалістами центру було розроблено та проведено конкурс малюнків на асфальті «Світ очима дітей», учасники якого отримали солодкі призи.
            В рамках роботи МКП під час місячника профілактики негативних явищ в молодіжному та дитячому середовищі проводяться акції з пропаганди здорового способу життя «Тенета небезпеки», «Скажемо палінню прощавай», «Бережи здоров’я змолоду», на яких учасники мають можливість отримати важливу інформацію про шкідливий вплив алкоголю, тютюнопаління, наркоманії на організм людини або дати відповідь на питання щодо здорового способу життя і отримати сувенір за правильну відповідь. Такі акції вже стали традиційними і з кожним разом залучають все більше дітей, молоді і навіть дорослих.
            Білшість проблем з якими має справу соціальна робота це – бідність, сирітство, інвалідність, насильство, розповсюдження соціально-небезпечних хвороб, наслідки потрясінь у суспільстві чи у власному житті та інше. Як правило ці явища зберігаються у різні історичні часи і залишаються актуальними в будь-якому суспільстві. І на жаль скільки б не докладалось зусиль вони все рівно мають тенденцію до відтворення.
            За останні роки відбулося багато змін, але одне залишилося незмінним - соціальні працівники центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, їхні добровільні помічники та партнери за першою потребою подають руку кожному - щоб затишно було в українських родинах, щоб злагода була у кожній сім'ї, щоб щасливим було дитинство в Україні, щоб будь-яку проблему можна було здолати, а краще - попередити.
 
        В переддень професійного свята прийміть найщиріші вітання: 
 
Шановні колеги!
 
         Прийміть найсердечніші поздоровлення з нашим професійним святом-Днем працівника соціальної сфери України!
 
        Розуміння, людяність і милосердя - саме ці високі життєві цінності стверджують у суспільстві працівники соціальної сфери. Ви щодня допомагаєте сім’ям, дітям та молоді долати труднощі і розв’язувати важкі життєві проблеми.
        Дякуємо Вам за терпіння, доброту і оптимізм, який ви втілюєте в серця і душі людей, за все тепло і надію, які ви їм даруєте.
       Разом зі щирими словами вдячності прийміть напередодні свята побажання міцного здоров'я, родинного благополуччя, невичерпної душевної щедрості і величезного особистого щастя!
 
 
                                               Колектив Марківського РЦСССДМ