Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Марківська РДАДіяльність РДАПрес-центр08 січня 2014, 17:56

Здобутки, досягнуті впродовж минулого року, досить напруженого та складного, є результатом спільних зусиль районних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування

08 січня 2014, 17:56

Здобутки, досягнуті впродовж минулого року, досить напруженого та складного, є результатом спільних зусиль районних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування

Звіт

голови райдержадміністрації  про підсумки соціально-економічного розвитку району у 2013 році

і  перспективи на 2014 рік

     2013-й вже став історією. Що він залишить в пам’яті по собі, як основне, визначальне? Хтось назве перипетії з євроінтеграцією, інший – реальність соціальних гарантій. Селянам пам’ятатиметься «соняшникова» напруга, медикам – врегульованість служби «швидкої» допомоги. Проблеми? Їх було вдосталь. Здобутки? Праця та наполегливість дозволили досягти чималого. Зведення такого собі об’єкту загального добробуту – безперечно, довгобуд. Але  щоб поставити міцні стіни, потрібний надійний фундамент. Його і закладали на Марківщині в 2013-му у різних галузях та сферах. А  проектуючи майбутні досягнення, насамперед треба  дослідити результативність вже зробленого, а потім планувати подальші кроки.  

Профіль – сільськогосподарський

     Минулий рік для аграріїв району був нелегким: несприятливі погодні умови, засуха, осінні зливи. Однак  селяни отримали гарний врожай зернових культур та соняшнику. Зібрано 68,6 тис. тонн зерна, в тому числі 38,5 тис. тонн озимої пшениці та 27,5 тис. тонн соняшнику. Урожайність зернових склала 29,5 ц/га, в тому числі озимої пшениці - 28,4 ц/га,  соняшнику - 18,3 ц/га.  В обласному рейтингу Марківщина за цими показниками на четвертому місці. В районі сформовано  власний запас продовольчої пшениці обсягом 2,9 тис. тонн, а 5 тис. тонн  спрямовано до аграрного фонду  області. Під урожай 2014 року сільгосптоваровиробники засіяли  14159 га озимини.

     Погодні умови вплинули й на продуктивність тваринництва. Хоч в порiвняннi з минулим роком поголів’я корів зросло  відповідно  на 5,5%, однак виробництво молока проти відповідного періоду  минулого року  скоротилося  на 19,2 %. Посіви  кормових культур, сінокоси і пасовища знаходилися в пригніченому стані, трав’яний покрив не забезпечив потреби в зелених кормах. На кінець минулого року в господарствах  нараховувалося 2797 голів ВРХ, у тому числі корів – 848 голів, 632 голови свинейта 1563 голів овець. Говорячи про чисельність поголів’я великої рогатої худоби та свиней, можна констатувати його зменшення на 14,6% (478 гол.), та 16,7% (127 гол.) відповідно. виробництво м’яса в порівнянні з відповідним періодом 2012 року збільшилось на 50,9%.

     В сільськогосподарській галузі району виділяються напрямки, які визначатимуть важливі завдання на найближчий період. Без їх рішення про перспективність і модернізацію не йдеться. Насамперед слід врегулювати земельні відносини згідно нового законодавства. Змінити акценти у взаєминах з агроінвесторами. Так трапилося, що 65%  орних земель фактично в руках двох великих холдингів, чиї генеральні дирекції знаходяться за межами району. Договірні умови з орендарями виписані нечітко, без гнучкості в бік інтересів власників наділів, невиписана їх соціальна складова. Всім цим треба займатися в 2014-му, адже терміни таких угод вже спливають.

     Президентський курс, агрополітика обласної влади націлюють на забезпечення зайнятості сільських мешканців, а це означає розвиток таких галузей, як молочне скотарство, овочівництво, переробна промисловість.  Деякі цеглинки в цей підмурок вже закладено.

      Так, почалося відродження садівництва на базі   ПАТ «Бондарівське».  Впродовж 2013 року підприємство досягло певних успіхів. Це формування за довгу історію існування пам’ятає і злети, й падіння, і реорганізацію, й зміну власників. На сьогоднішній день господарство розрахувалося з боргами по заробітній платі, по обов’язкових платежах. Щоб підтримати товариство, влада району виділила  із земель держзапасу 120 га землі, що дало позитивні економічні результати.

     Це єдине підприємство в районі, яке займається вирощуванням плодових культур. Сади займають площу розміром 174 га, з яких 158 га знаходиться під  насіннєвими культурами, 16 га – під кісточковими. На території знаходиться овочесховище ємністю  700 тонн, яке потребує капітального ремонту. Потрібні капіталовкладення в сумі 1,9 млн. грн та приміщення для установки нового сучасного обладнання з переробки й консервації плодово-ягідної продукції.  На сьогодні там зайнято 40 чоловік. Це не багато, але ми маємо надію, що  з розвитком галузі будуть створюватись нові робочі місця.

     В районі також діють 2 кооперативи по виробництву сільськогосподарської продукції: виробничий кооператив «Велика молочна родина» та  «Колос». Основним  видом діяльності першого є виробництво тваринницької продукції в господарстві,  де утримується 60 голів великої рогатої худоби. Реалізується й  проект ФГ «Агро-Макс» «Виробництво тваринницької продукції та вирощування племінного молодняку». На сьогоднішній день в фермерському формуванні  поголів’я ВРХ складає 437 голів, в т.ч. 235  корів.

     В 2013 році розпочато будівництво нової доїльної зали на майданчику літнього табору, реконструйовано і відремонтовано два зимових приміщення для утримання 240 корів. Торік було придбано 40 голів племінних нетелей з високим генетичним потенціалом для поповнення молочного стада.

     Взагалі, у 2014-му будемо предметно займатися питанням збільшення поголів’я великої рогатої худоби, а саме  корів. У нас в районі відновлює свою роботу сироробний завод, тож потрібно нарощувати об’єми переробки молока. В цьому напрямку працюватимуть ТОВ «Мирне Плюс» та СТОВ «Фрунзе».

     В планах до 2020 року створення 11 кооперативів, один з них -- по заготівлі і збуту меду. У поточному році працюватимемо над розвитком внутрішньорайонної кооперації. В перспективах – використання потенціалу колишнього комбікормового заводу, де знаходиться елеватор для зберігання та доробки зернових і технічних культур ємністю 14,4 тис. тонн. В зв’язку з великою його потужністю є можливість налагодження переробки сільськогосподарської продукції від товаровиробників інших районів області.

    В зоні ризикованого землеробства є своя специфіка розвитку рослинницької галузі. Наші провідні господарства давно зарекомендували себе справжніми знавцями сучасних технологій, що щорічно дає свої плоди у вигляді високих врожаїв колоскових та олійних культур. Вийшовши на інший рівень братерських стосунків з сусідами-росіянами, при яких ми здійснюємо обмін досвідом не тільки в культурно-спортивній сфері, плануємо провести міжнародний семінар з участю аграріїв з Воронезької області Російської Федерації. Приємно констатувати вдосконалення дружньої співпраці в рамках створеного на територіях декількох українських та російських областей Єврорегіону «Донбас»

Крок до розвитку промисловості

      Після тривалого застою нарощує  своє виробництво Марківський хлібокомбінат районного споживчого товариства. 20 жовтня поточного року введена в експлуатацію сучасна електропіч по випічці хлібобулочних виробів, обладнана 30 комп’ютерними програмами управління виробничими процесами. Піч  спроможна за зміну видавати 1,5-1,6 тонн продукції високої якості, яка надходить до столу жителів району. Всього підприємство випікає 35 видів хлібобулочних виробів, у тому числі 8 видів хліба. Обслуговує виробництво продукції 18 чоловік.

     За активної участі  в пошуках ефективного інвестора районної влади відновлює роботу Марківський сироробний завод. Там нині проводяться роботи по заміні системи вентиляції, застарілих вузлів обладнання в цехах, встановлено нове устаткування на пункті прийому молока, здійснений капітальний ремонт адмінбудівлі, відновлено водопостачання, очисні споруди, каналізаційні комунікації, готується до запуску нова лінія по виробництву вершкового масла. На підприємстві  працює  близько 60 осіб. На перспективу при налагодженні повного циклу виробництва їх число досягне 120. Разом з тим там планується створити власний автопарк, до якого увійдуть 18 молоковозів, а це ще близько 20  нових робочих місць.

     Функціонування такого крупного переробного підприємства неможливе без допомоги всієї районної громади. Власники корів повинні зрозуміти, що союз місцевого товаровиробника і місцевого переробника взаємокорисний. Вже зараз за молоко  марківські сиророби пропонують ціну вищу, ніж встановилася на інших територіях. До того ж виробництво продукту саме нашого бренду – це гордість усього району. А соціальне партнерство, підтримане новим інвестором, звучить дуже обнадійливо. Угода про зону вільної торгівлі з Росією дає підстави сподіватися на успішну реалізацію продукції, виробленої на Марківському сироробному заводі.  

     Надра нашого краю багаті покладами вохри, вапняку, піщаників, суглинків. Суглинки в чистому вигляді придатні для виробництва цегли та черепиці, їх запаси складають 1700 тис. м куб. Останніми роками ведеться робота по залученню інвестора з метою розробки корисних копалин і створенню нових робочих місць для жителів району. Таким чином розглядається  ще один напрямок у розвитку промисловості, де також планується створити близько 100 робочих місць.

     Крім того, є ще один потенційний об’єкт для вкладення інвестицій – мінеральна вода на території ДЗОТ "Лісова Галявина". Тому в подальшому ми будемо працювати в пошуках такого інвестора.

Фінансова основа для діяльності

     За 11 місяців 2013 року обсяги фактично отриманих доходів загального фонду (без врахування трансфертів) по зведеному бюджету Марківського району склав 13706,9 тис. грн., що у порівнянні з минулим роком більше на 10,0 %.  Розрахункові показники Міністерства фінансів України за поточний період виконані на 106,5 %, уточнені показники – на 108,0 %. Доходи, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, отримані в сумі 11096,7 тис. грн.

Марківщина – одна з 4 територій  Луганщини, які самостійно впоралися з наповненням бюджету згідно визначених нормативів. Взяті на себе зобов’язання район виконав, використавши всі ресурси. На жаль, це обмежило обсяги виділеної державою дотації. При формуванні бюджету на поточний рік будемо використовувати інші підходи в інтересах свого краю.

     Заборгованості із виплати заробітної плати в бюджетних установах і підприємствах району, пенсій та інших соціальних виплат на кінець минулого року не було. Середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у січні-вересні 2013 року становила 2302 грн., що у 2 рази перевищувало рівень мінімальної.  Порівняно з відповідним періодом 2012 року розмір середньої заробітної плати збільшився на 13,5% .

     Реальним джерелом наповнення місцевих бюджетів є успішне функціонування підприємств малого та середнього бізнесу. Це ставимо в переліку основних завдань на рік поточний. Відповідні доручення дано управлінню  економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації. Конкретна чисельність зайнятих в цій сфері осіб, рівень фінансової самодостатності діючих підприємств – все це необхідно знати, щоб налагодити стосунки і створити «зелену вулицю» тим, хто відкрив і займається власною справою.

     Давно назріла потреба гідно організувати роботу райцентрівського що четвергового ринку. Перенесення його у більш зручне місце було правильним рішенням, проте далі справа ніяк з місця не зрушилася. Хто і коли займатиметься благоустроєм, інфраструктурою ринку? На ці запитання належить відповісти в поточному році. 

 На реалізацію інвестпроектів

    Вже   не перший рік на Марківщині реалізуються Проекти ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У 2013 році дві громади  брали  участь у впровадженні мікропроектів  В селі Веселе вибрали напрямок «Енергозберігаючі заходи». На сьогодні роботи завершено. У Кризькому закінчення реалізації мікропроекту «Охорона навколишнього середовища  шляхом встановлення очисних споруд Aquatec ATVFL 30» планується на наступний рік.

    Для участі в обласному щорічному конкурсі проектів розвитку місцевого самоврядування, плани-переможці якого будуть реалізовуватися у 2014 році, нашими громадами подано 4 пропозиції. Ми орієнтуємося на реалістичність впровадження проектів при економічному обрахуванні й всебічній підтримці сільських громад. 

В системі освіти

     В районі діє 13 загальноосвітніх навчальних закладів: 3 гімназії, 5 шкіл І-III ступенів, 5 шкіл І-II ступенів, 4 дошкільних і 2 позашкільних навчальних заклади. В них навчається 1401 учень. Для дітей створені належні умови для навчання. Всі заклади стовідсотково охоплені різними формами харчування.  Учні  1-4 класів, діти пільгових категорій (діти-сироти,  позбавлені батьківського піклування,  з малозабезпечених сімей) харчуються за рахунок коштів місцевого бюджету, діти-інваліди отримують безкоштовне дієтичне харчування. Повністю завершена комп’ютеризація загальноосвітніх навчальних закладів I-III, І-ІІ ступенів. У школах функціонують 18 навчальних комп’ютерних комплексів.

     В минулому році в Бондарівській гімназії  за рахунок коштів бюджету району (75 тис. грн.) були оснащені кабінети хімії та фізики.  Для учнів Марківської гімназії  придбали обладнання для природничого, фізичного та математичного кабінетів на суму 75 тис.грн. В рамках державної програми «Відкритий світ» за рахунок державного бюджету селищна одинадцятирічка отримала  5 мультимедійних інтерактивних комплексів, 12 ноутбуків, 30 нетбуків, 30 планшетів на  загальну суму 250 тис.грн.

     Завдяки ініційованої Віктором Януковичем програми «Шкільний автобус» в районі курсує 8 спеціалізованих авто для потреб навчальних закладів. До них підвозиться 601 учень і 59 вчителів. В 2013-му такий транспорт отримало село Кризьке. В Кабичівській та Сичанській ЗОШ за рахунок коштів районного бюджету (64 тис. грн) були обладнані кабінети природничо-математичного циклу .        

     У минулому році було виділено кошти на реалізацію проектів по Марківській та Караван-Солодківській гімназіях за рахунок субвенції з державного бюджету. На  капітальний ремонт (часткова заміна вікон) за рахунок субвенції з державного бюджету  селищній гімназії  виділено   197,7 тис. грн й Караван-Солодківській гімназії -- 301,5 тис. грн.

     Дитсадки відвідують 254 дитини. Загальне охоплення дітей дошкільною освітою складає  98%.  У 2014 році планується відновлення роботи ДНЗ в селі Кризьке, до 2015 року – створення навчально-виховного комплексу «школа-дитсадок» на базі Веселівської ЗОШ І-ІІ ступенів. У Кризькому дитячому садочку в цьому році відремонтовано дах та встановлено вікна, освоєно  близько 645 тис.грн. В дитсадку «Колосок», що у райцентрі, зроблений ремонт та придбані меблі для відкриття ще двох груп.

     Значна увага в районі приділяється фізичному вихованню дітей і підлітків. До їх послуг 1 стадіон на 1500 місць, 31 спортивний майданчик, 14 спортивних залів, 6 футбольних полів, 3 майданчики з тренажерним устаткуванням, зал боротьби, 10 дитячих спортивних майданчиків за місцем проживання дітей, майданчик для гри в пляжний волейбол (у минулому році побудована силами любителів цієї гри в нашому селищі). Працює  і спортивна школа, де на відділеннях футболу, волейболу і греко-римської боротьби займаються спортом 246 учнів. Майже в кожній школі працюють секції ДЮСШ.

     Вважаю, що від того, наскільки фізично здоровим будуть наші діти, залежить і їхнє моральне здоров’я, інтелектуальний розвиток. Тому в поточному році питання по облаштуванню спортмайданчиків на всіх територіях буде закрите. Але ні вони, ні спортивні зали не повинні пустувати. Наше завдання – дбати про фізичний гарт підростаючого покоління. Плануємо залучити до району додаткові кошти з обласного бюджету на розвиток спорту, тож коли приїздив з візитом голова облдержадміністрації, ми ініціювали проведення на базі району спартакіади сільських територій Луганщини. Орієнтовно це відбудеться в 2015 році. Поки ж що є час зайнятися приведенням до ладу адмінбудівлі й тренажерної зали.

     Для всебічного розвитку дітей діють і  Школа естетичного виховання та  центр дитячої творчості, де до послуг  юних талантів --  близько 25 гуртків.

     Вимога часу в сфері шкільної освіти – посилення уваги до якості навчання. Кваліфікація вчителів, технічне оснащення – складові цього процесу. Ефективне витрачання бюджетних коштів передбачає оптимізацію мережі закладів, адже не секрет, що часто фінансується утримання приміщень, а не сам процес забезпечення знаннями.

     У 2013 році в районі було створено дві прийомні сім’ї, куди  влаштували  дітей, позбавлених батьківського піклування. Роботу в цьому напрямку проводитимемо і в 2014 році. Постійно приділяється увага й оздоровленню та відпочинку дітей. Так, у минулому році   літнім оздоровленням та відпочинком охоплено 1302 дитини, що становить 82,9% від загальної кількості дітей оздоровчого віку. Оздоровлено 311 дітей та 991 дитина забезпечена відпочинком.

Удосконалюється медична галузь

     Районні заклади охорони здоров’я активно включилися в загальнодержавний  реформаційний процес. Тепер здоров’ям нашого населення опікуються фахівці районного територіального медичного об'єднання (РТМО) і центру первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять Сичанська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини, Марківська лікарська амбулаторія і 21 ФП (ФАП).

     Тепер в районі немає проблем із наданням послуг швидкої допомоги. Ще зовсім недавно на виїзних прийомах наші жителі нарікали на те, що не вистачає медикаментів чи відсутнє пальне, однак ситуація докорінно змінилася.

     РТМО має гарне матеріально-технічне оснащення, створені відповідні умови в стаціонарних  відділеннях. Сучасна  апаратура дає кращу можливість надавати  кардіодопомогу марківчанам, отримувати консультацію фахівців з Луганська не виїжджаючи з населеного пункту.

     Не скидається з терезів питання оновлення автопарку лікарні.У 2013 році подана заявка на придбання двох одиниць санітарного транспорту для первинної ланки охорони здоров’я Марківського району за рахунок коштів Всесвітнього банку. Торік  надійшов санітарний автотранспорт для підстанції швидкої медичної допомоги «Форд», в зв’язку з чим до РТМО буде переданий  автомобіль УАЗ. До речі, медобладнання «на колесах» вражає, про таке 10 років тому навіть не мріяли.

     Кадрові проблеми теж поступово розв’язуються. В цьому році  прийнято два молодих  лікарі-терапевти й один лікар-педіатр. У 2013 році  при РТМО проходили практику три лікарі-інтерни: два з лікувальної справі та один  педіатр. За  цільовими направленнями в Луганському державному медичному університеті навчаються 18 студентів-марківчан, котрих вже чекають в наших закладах.

     Завданням на поточний рік ставимо ремонт приміщень РТМО для якісного надання вторинної медичної допомоги.

Духовність і мистецтво

     Формування та розвиток цих категорій покладаємо насамперед на заклади культури району. У нас працюють районний Будинок культури, 8 сільських будинків культури, 15 бібліотек, 11 сільських клубів, народний музей історії району та  Школа естетичного виховання.

     До складу Марківської центральної бібліотечної системи входять 15 філій. При центральній бібліотеці і трьох сільських філіях створені та діють інтернет-центри, які надають мешканцям безкоштовні послуги.

     У Кризькому сільському будинку культури, одному з кращих на Марківщині, кожного року проводиться поточний ремонт за рахунок місцевого бюджету. В цьому році відремонтовано приміщення  студії звукозапису та більярдної зали. Будівля опалюється. В  2014 році в селі Височинівка планується відремонтувати приміщення сільського будинку культури  за рахунок коштів ТОВ «Фрунзе».

В житлово-комунальній сфері

     Протягом  2013 року Марківщина брала участь в  акції з благоустрою «За чисте довкілля».  Широко залучалися всі категорії  населення, колективи підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь в усіх населених пунктах району. Було виявлено та ліквідовано 84 стихійних сміттєзвалища. На проведення зазначених заходів було витрачено близько 55 тис. грн з районного бюджету.

     За кошти місцевого бюджету  придбали та встановили на території  смт Марківка систему візуального моніторингу для  кращого відстеження порядку. В червні минулого року було встановлено дві камери відеоспостереження на площі біля Марківської райдержадміністрації та районого Будинку культури ім.Т.Г. Шевченка. Все обладнання передали на баланс Марківського РВ ГУМВС України в Луганській області. На проведення зазначеного заходу було витрачено 5 тис. 555 грн.

    Особливо актуальним залишається проблема стану шляхів, тож невипадково Президент України 2014-й оголосив роком автомобільних доріг України. Є всі підстави сподіватися, що питанням їх ремонту і догляду  в державі й зокрема на Марківщині займемося з настанням теплої пори року.  

Дружба без кордонів

     Марківщина має досвід в налагодженні і підтримці міжрайонних та міжнародних контактів. Оскільки вирішення питань економічного співробітництва лежить в площині міждержавних відносин, наш район співпрацює з прикордонними територіями Російської Федерації у сфері культури, освіти, спорту і оздоровлення дітей.

     За 2013 рік проведено 7 спортивних зустрічей, 6 культурних «десантів» та 2 – у сфері освіти. Завдяки тісній співпраці комунальна установа Луганської облдержадміністрації «Дитячий оздоровчий комплекс «Південний» знайшла собі партнерів в особі керівництва Кантемирівського і Богучарського муніципальних районів Росії. Торік   там були оздоровлені 77 дітей з цих районів.

     Підготовлено пакет документів, які пройшли узгодження в урядах України та РФ, на укладення Угоди про співпрацю з адміністрацією Богучарського муніципального району Воронезької області Російської Федерації. Її планується підписати найближчим часом.

     Що ж  стосується налагодження економічного тандему між нашою територією й іншими районами Луганської області, то й цей процес широко впроваджується. Так, 19 квітня 2013 року між Марківською райдержадміністрацією та Луганською міською радою укладена Угода про економічне співробітництво територіальних громад. Також підписаний План спільних заходів щодо економічного співробітництва, який є невід’ємною частиною Угоди. В ньому передбачено і реалізуються такі заходи: обмін інформаційною базою промислових підприємств; обмін переліком основної продукції (товарів, послуг), що виробляються суб’єктами господарювання територій; обмін переліком виставково-ярмаркових заходів та переліком можливих місць торгівлі на адміністративних територіях двох сторін. Ці заходи сприяють розвитку коопераційних зв’язків між зазначеними територіями.

Спільними зусиллями

     Здобутки, досягнуті впродовж минулого року, досить напруженого та складного, є результатом спільних зусиль районних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування. На велику вдячність за підтримку і розуміння заслуговують представники Марківщини в обласній раді Ю.А. Хунов та Н.В. Пульна, депутатський корпус районної ради, очолюваний головою цього представницького органу О.В. Житіним, лідери та депутати сільських громад. Попереду перед нами багато роботи з покращення соціально-економічної ситуації в районі. Разом ми здатні розв’язати всі завдання, котрі ставить перед нами Президент України Віктор Янукович та голова облдержадміністрації Володимир Пристюк.

 

 

 
26 квітня 2016, 08:43
Виступ голови РДА з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії
Шановні  ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС!  Дорогі друзі! Земляки!  

докладніше »16 березня 2016, 12:20
Виступ голови РДА 16.03.2016 на засіданні Громадської ради
Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Марківського району на 2015 рік

докладніше »04 вересня 2015, 13:49
Виступ голови РДА 23.08.2015
ШАНОВНІ ДРУЗІ!   Щиро вітаю всіх присутніх з державними святами – Днем Прапора України та Днем незалежності України, а також всіх прихильників спорту, які зібралися сьогодні на районну спартакіаду.  

докладніше »04 вересня 2015, 13:41
Вітання з Днем Державного Прапора
Шановні Марківчани, українці!     Сьогодні ми відзначаємо свято Державного Прапора.

докладніше »04 вересня 2015, 13:38
Вітання з Днем незалежності України
Дорогі Марківчани!   Прийміть щирі вітання з нагоди великого національного свята – Дня незалежності України.

докладніше »03 вересня 2015, 16:21
Виступ голови РДА на звітно-виборній конференції ветеранської організації району
Я вітаю всіх учасників конференції та пропоную заслухати виступи делегатів і гостей, обговорити важливі питання, поставити оцінку роботі громадській організації «Марківська районна організації Ветеранів України ім.А.І.Єременка».

докладніше »26 червня 2015, 15:37
Виступ голови райдержадміністрації до Дня Конституції України та Дня молоді
     Шановна Марківська громадо! Дозвольте привітати усіх Вас з державним святом Днем Конституції України!  

докладніше »16 червня 2015, 14:16
Виступ голови РДА на 24 звітно-виборній конференції Громадської організації "Марківська районна організація Товариства Червоного Хреста"
Доброго дня шановні присутні: члени Правління, Президії конференції, делегати, гості та запрошені!   Я вітаю всіх на сьогоднішньому заході – звітно-виборній конференції, яка відбувається раз у 5 років та пропоную заслухати виступи делегатів і гостей конференції, обговорити важливі для життєдіяльності організації питання, поставити оцінку роботи районному Товариству Червоного Хреста.

докладніше »23 січня 2014, 09:03
Виступ голови райдержадміністрації на урочистому зібранні з нагоди дня Соборності і Свободи України
Виступ голови райдержадміністрації на урочистому зібранні з нагоди дня Соборності і Свободи України 20.01.14. 

докладніше »08 січня 2014, 17:56
Здобутки, досягнуті впродовж минулого року, досить напруженого та складного, є результатом спільних зусиль районних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування
Голова райдержадміністрації Андрій Лигута наприкінці року підсумував продуктивність року минулого на нарадах з управлінцями, на зустрічах з громадськістю, ветеранами, пресою.

докладніше »19 квітня 2013, 16:52
Звіт голови райдержадміністрації Лигути А.К.
Звіт голови Марківської райдержадміністрації А.К. Лигути про виконання Марківською районною державною адміністрацією делегованих повноважень, визначених статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у 2012 році

докладніше »06 березня 2013, 11:29
Поздравление с праздником 8 марта
          В преддверии самого красивого и любимого, весеннего праздника 8 марта  от имени сильной половины человечества разрешите мне поздравить наших женщин, марковчанок с этим  замечательным праздником.

докладніше »23 лютого 2013, 11:12
Выступление председателя райгосадминистрации, посвященное Дню защитника Отечества
Дорогие ветераны, военнослужащие Вооруженных Сил, уважаемые присутствующие! Позвольте мне от имени районной государственной администрации, от себя лично искренне поздравить всех с настоящим мужским праздником - Днем защитника Отчизны!  

докладніше »15 лютого 2013, 11:25
Привітання голови райдержадміністрації з 24-ю річницею виведення військ з республіки Афганістан
Шановні учасники мітингу! Воїни-афганці!

докладніше »25 січня 2013, 16:01
Виступ голови райдержадміністрації на День Соборності України
Виступ голови райдержадміністрації  А.К.Лигути  на урочистому засіданні  з нагоди Дня Соборності України

докладніше »13 січня 2013, 11:17
Виступ голови райдержадміністрації присвячений 70-й річниці визволення Марківщини
Шановні марківчани, ветерани Великої Вітчизняної війни, працівники тилу, діти війни!

докладніше »24 серпня 2012, 09:59
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути
       З Днем Незалежності, Україно!

докладніше »23 серпня 2012, 09:41
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути
 Нехай завжди гордо майорить над Батьківщиною стяг нашої волі, єдності та могутності.  

докладніше »08 травня 2012, 15:17
Привітання голови райдержадміністрації А.К.Лигути з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні
       Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів!      Вклонімося до землі їх пам’яті.

докладніше »07 березня 2012, 20:52
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути на радіо
Поздоровлення голови райдержадміністрації А.К.Лигути  на радіо  зі святом 8 березня 2012 року.

докладніше »22 лютого 2012, 11:54
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути на День захисника Вітчизни та 25-ї річниці створення в районі ветеранської організації
                                                                   Шановні присутні! Ветерани війни та праці! Військовослужбовці Збройних Сил України!             

докладніше »17 січня 2012, 17:20
Выступление председателя райгосадминистрацииА.К.Лигуты. на торжественном собрании, посвященном 69-й годовщине свобождения Марковского района от немецко-фашистких захватчиков,
      Любовью и уважением к ветеранам, участникам событий тех лет, благодарной памятью о павших и выживших, бережным отношением к истории и славе наших отцов, беззаветным патриотизмом и любовью к своей земле,  каждый из нас должен оплатить великое счастье – жить в мире на мирной земле.

докладніше »27 грудня 2011, 11:10
Пивітання з Новим роком голови райдержадміністрації
                Доброго ранку, дорогі радіослухачі!  Дозвольте привітати всіх вас з Новорічними та Різдвяними святами.  Новий рік — особливе свято для кожної людини, родини, оскільки воно пов’язане з новими надіями і сподіваннями.  В ці дні ми підводимо підсумки прожитого року та будуємо плани, визначаємо цілі на наступний рік.

докладніше »01 вересня 2011, 11:18
Виступ першого вересня
 Виступ першого заступника голови, виконуючого обов'язки   голови райдержадміністрації Лигути А.К.   на святі першого дзвоника в Марківській гімназії 

докладніше »18 серпня 2011, 16:10
Виступ до Дня Державного Прапора України
Виступ першого заступника голови,  виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації  на мітингу з нагоди Дня Державного Прапора України  23.08.2011р.                                                                                                   

докладніше »13 квітня 2010, 10:49
Выступление главы райгосаминистрации
Выступление главы райгосаминистрации  возле памятника погибшим воинам на площади Октябрськой 13 апреля 2010 года  

докладніше »05 березня 2010, 12:52
Поздравление с 8 Марта
Выступление председателя районной государственной администрации  на радио,   поздравление с  8 марта.

докладніше »27 лютого 2010, 17:57
Выступление председателя райгосадминистрации на подведении итогов работы за 2009 год.
 Выступление председателя райгосадминистрации 26 февраля 2010 года в районном Доме культуры на подведении итогов работы предприятий и организаций района за 2009 год.

докладніше »23 лютого 2010, 14:37
Виступ голови районної державної адміністрації до Дня захисника Вітчизни
Виступ голови районної державної адміністрації до Дня захисника Вітизни 23.02.2010 року на урочистих зборах.

докладніше »15 лютого 2010, 19:56
Виступ голови на зустрічі з воїнами- інтернаціоналістами
виступ голови районної державної адміністрації  О.М.Гнєдка на зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами

докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2

Архів по роках:

20092010201120122013201420152016
Марківська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Марківка, вул.Леніна, 18
Тел. (06464) 9-19-85, факс 9-18-56
Веб-сайт: http://mar.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@mar.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.mar.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Марківська РДА