Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Марківська РДАДіяльність РДАПрес-центр25 січня 2013, 16:01

Виступ голови райдержадміністрації на День Соборності України

25 січня 2013, 16:01

Виступ голови райдержадміністрації на День Соборності України

 

Шановні учасники зборів!

 

            Двадцяте століття залишило нам  у спадок значимі події, які, віддаляючись, не втрачають своєї актуальності, а з часом  потребують  глибокого   оцінювання  історичного досвіду боротьби за свободу, незалежність і  державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

 

         Сьогодні виповнюється 94 рік з дня  проголошення Акта злуки.

 

         Цю знаменну дату в українському історичному календарі – 22 січня 1919 року ми лише тепер, з державної незалежності, починаємо осмислювати на громадському і державному рівнях.

 

         До недавнього слово “соборність” було просто відсутнє у нашому політичному лексиконі. Що ж визначає слово “соборність”?. Це термін православного богослів’я та релігійної філософії, який означає, що в церкві здійснюється добровільне єднання, тобто “собор” людей на основі любові до Бога і один до одного.

 

         Якщо ж відійти від суто релігійного тлумачення “соборності”, то в такому разі, можна стверджувати, що соборність це єднання людей на основі толерантності, свободи, демократії, віротерпимості, однієї історії й культури.

 

         Характерно, що ідея соборності час від часу набувала нової актуальності залежно від історичної ситуації.

 

         На своєму віку Україна двічі мала нагоду стати державою: в середині сімнадцятого століття та в 20-х роках минулого століття.  Та скористатися тими історичними шансами не поталанило.

 

         Але співзв´язок:  рід-народ-держава ніколи не гинули остаточно.

 

В середині 17-го століття в національній свідомості українського народу відбулися кардинальні зміни.

 

         Суспільний запит, вперше після розпаду Київської Русі, знову підніс на перший план державницьку ідею, провідником якої став Богдан Хмельницький.

 

         Очолене гетьманом козацько-селянське повстання, за Україну без “холопа і пана” переросло в могутню соціальну революцію.

 

         Вона піднесла на щит ідею об´єднання в єдину державу усіх етнічних українських земель.

 

         Однак після смерті Богдана  без згуртованості й однодумства запал загального піднесення поступово згас.

 

         Ні Петрові Дорошенку ні Іванові Мазепі, ні Пилипові Орлику‚ ні багатьом іншим патріотам не вдалося нічого зробити, щоб об´єднати землі і народ України.

        

         Неозоре народне поле виявилося рясно засіяним родючим насінням волі, справедливості, правди.

 

         Знаменною віхою ідеї соборності стало створення в Україні Кирило-Мефодіївського товариства в середині 19 століття.

 

         Члени цього товариства закликали всіх слов’ян об’єднатися у добровільний союз - федерацію, в якому кожен народ мав би свою державу-республіку, свій громадський устрій, свою мову, свою літературу.

 

         Крім того вони виступали проти будь-якої національної і релігійної ворожнечі. Діяльність цього товариства стала кульмінаційною віхою українського національно-визвольного руху в 40-х років дев’ятнадцятого століття.

 

         Тарас Шевченко, Іван Франко, Михайло Грушевський і багато інших українців стали на чолі десятків, а потім сотень і тисяч просвітників, та революціонерів.

 

         Ідеї єдності, свободи, братерства, національної самобутності дедалі глибше і ширше проникали в суспільну свідомість пронизуючи її почуттям патріотизму.

 

         Революції 1917-1919 років в Російській і Австро-Угорській імперіях вивільнили енергію мас, зробили можливою і Українську національну революцію.

        

         Це був той час, та щаслива нагода, коли мрія багатьох поколінь українців про об´єднання в єдину соборну державу набула реальних обрисів.

 

         22 січня 1918 року Українська  Центральна рада своїм четвертим Універсалом оголосила Україну суверенною державою.

 

         А через рік того ж дня на відкритті Конгресу Трудового Народу України було урочисто проголошено про об´єднання двох гілок українського народу, двох частин України, східної і західної в одну соборну Українську Народну Республіку.

 

         Як відомо, за конкретних обставин 1919 року повністю реалізувати ідею соборності не вдалося, як не вдалося і відстояти Українську Народну Республіку.

 

         Проте існування Української Народної Республіки, хай і нетривале в часі стало принципово важливим, доленосним для українського державотворення.

 

         Без перебільшення можна сказати з Української Народної республіки почалося державне життя України в двадцятому столітті.

 

Саме в цей період історії,  виявила себе в тих координатах, які сьогодні є територією самостійної України.

 

         День 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі».

 

         В документі, який  увійшов в історію як Акт злуки,  наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України національним святом - Днем Соборності.

 

         Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.

 

            Події січня 1919 року стали героїчною сторінкою історії, безцінним надбанням духовної скарбниці українського народу, свідченням його величних звитяг і драматичних невдач.

        

         Українська революція 1917-1920 років  поклала початок тісному, масовому і плідному єднанню наддніпрян і галичан у військовій, політичній, освітянській та культурній сферах.

 

         Потім був етап не менш суперечливий і трагічний, але від цього не менш героїчний і доленосний для розвитку Української держави. Попереду був НЕП, колективізація й голодомор, Велика Вітчизняна війна, в ході якої сталося визволення України, від німецько-фашистських загарбників.

 

         У липні 1944 року після багатомісячних переговорів була підписана Люблінська угода з польським урядом, згідно якої Польща відмовлялася від своїх претензій на Західні області України.

 

         Вперше у своїй історії Україна соборувала майже всі свої землі, територіальна цілісність була досягнута.

 

         На кінець 20 сторіччя на момент набуття незалежності Україна мала свою, міжнародну визнану, соборну територію, кордони якої були закріплені відповідними міждержавними угодами.

 

         Соборність і цілісність України була продекларована Верховною Радою України у 1991 і 1996 роках. Коли було відповідно прийнято Акт про державний суверенітет і нова Конституція України.

 

         Оцінюючи  події 22 січня 1919 року  з  історичної точки зору, необхідно відмітити, що Акт злуки  зіграв велику роль у формуванні  національної політичної думки, а також в формуванні державного мислення українського народу.

 

         Крім того, Українська держава отримала в  спадок     демократичні  традиції і  символіку Української Народної Республіки.

        

Шановні присутні!

 

            Вітаючи всіх вас з Днем Соборності України та 94-ю річницею Акта Злуки Української Народної республіки й Західноукраїнської Народної республіки  дозвольте побажати усім вам миру, щастя, злагоди та достатку.

 

            Нехай відчуття єдності, як громадян однієї країни, допомагає нам будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар.

 

            Бо тільки в єдності наша сила і наше майбутнє!      

 

 

 

 
26 квітня 2016, 08:43
Виступ голови РДА з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії
Шановні  ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС!  Дорогі друзі! Земляки!  

докладніше »16 березня 2016, 12:20
Виступ голови РДА 16.03.2016 на засіданні Громадської ради
Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Марківського району на 2015 рік

докладніше »04 вересня 2015, 13:49
Виступ голови РДА 23.08.2015
ШАНОВНІ ДРУЗІ!   Щиро вітаю всіх присутніх з державними святами – Днем Прапора України та Днем незалежності України, а також всіх прихильників спорту, які зібралися сьогодні на районну спартакіаду.  

докладніше »04 вересня 2015, 13:41
Вітання з Днем Державного Прапора
Шановні Марківчани, українці!     Сьогодні ми відзначаємо свято Державного Прапора.

докладніше »04 вересня 2015, 13:38
Вітання з Днем незалежності України
Дорогі Марківчани!   Прийміть щирі вітання з нагоди великого національного свята – Дня незалежності України.

докладніше »03 вересня 2015, 16:21
Виступ голови РДА на звітно-виборній конференції ветеранської організації району
Я вітаю всіх учасників конференції та пропоную заслухати виступи делегатів і гостей, обговорити важливі питання, поставити оцінку роботі громадській організації «Марківська районна організації Ветеранів України ім.А.І.Єременка».

докладніше »26 червня 2015, 15:37
Виступ голови райдержадміністрації до Дня Конституції України та Дня молоді
     Шановна Марківська громадо! Дозвольте привітати усіх Вас з державним святом Днем Конституції України!  

докладніше »16 червня 2015, 14:16
Виступ голови РДА на 24 звітно-виборній конференції Громадської організації "Марківська районна організація Товариства Червоного Хреста"
Доброго дня шановні присутні: члени Правління, Президії конференції, делегати, гості та запрошені!   Я вітаю всіх на сьогоднішньому заході – звітно-виборній конференції, яка відбувається раз у 5 років та пропоную заслухати виступи делегатів і гостей конференції, обговорити важливі для життєдіяльності організації питання, поставити оцінку роботи районному Товариству Червоного Хреста.

докладніше »23 січня 2014, 09:03
Виступ голови райдержадміністрації на урочистому зібранні з нагоди дня Соборності і Свободи України
Виступ голови райдержадміністрації на урочистому зібранні з нагоди дня Соборності і Свободи України 20.01.14. 

докладніше »08 січня 2014, 17:56
Здобутки, досягнуті впродовж минулого року, досить напруженого та складного, є результатом спільних зусиль районних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування
Голова райдержадміністрації Андрій Лигута наприкінці року підсумував продуктивність року минулого на нарадах з управлінцями, на зустрічах з громадськістю, ветеранами, пресою.

докладніше »19 квітня 2013, 16:52
Звіт голови райдержадміністрації Лигути А.К.
Звіт голови Марківської райдержадміністрації А.К. Лигути про виконання Марківською районною державною адміністрацією делегованих повноважень, визначених статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у 2012 році

докладніше »06 березня 2013, 11:29
Поздравление с праздником 8 марта
          В преддверии самого красивого и любимого, весеннего праздника 8 марта  от имени сильной половины человечества разрешите мне поздравить наших женщин, марковчанок с этим  замечательным праздником.

докладніше »23 лютого 2013, 11:12
Выступление председателя райгосадминистрации, посвященное Дню защитника Отечества
Дорогие ветераны, военнослужащие Вооруженных Сил, уважаемые присутствующие! Позвольте мне от имени районной государственной администрации, от себя лично искренне поздравить всех с настоящим мужским праздником - Днем защитника Отчизны!  

докладніше »15 лютого 2013, 11:25
Привітання голови райдержадміністрації з 24-ю річницею виведення військ з республіки Афганістан
Шановні учасники мітингу! Воїни-афганці!

докладніше »25 січня 2013, 16:01
Виступ голови райдержадміністрації на День Соборності України
Виступ голови райдержадміністрації  А.К.Лигути  на урочистому засіданні  з нагоди Дня Соборності України

докладніше »13 січня 2013, 11:17
Виступ голови райдержадміністрації присвячений 70-й річниці визволення Марківщини
Шановні марківчани, ветерани Великої Вітчизняної війни, працівники тилу, діти війни!

докладніше »24 серпня 2012, 09:59
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути
       З Днем Незалежності, Україно!

докладніше »23 серпня 2012, 09:41
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути
 Нехай завжди гордо майорить над Батьківщиною стяг нашої волі, єдності та могутності.  

докладніше »08 травня 2012, 15:17
Привітання голови райдержадміністрації А.К.Лигути з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні
       Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів!      Вклонімося до землі їх пам’яті.

докладніше »07 березня 2012, 20:52
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути на радіо
Поздоровлення голови райдержадміністрації А.К.Лигути  на радіо  зі святом 8 березня 2012 року.

докладніше »22 лютого 2012, 11:54
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути на День захисника Вітчизни та 25-ї річниці створення в районі ветеранської організації
                                                                   Шановні присутні! Ветерани війни та праці! Військовослужбовці Збройних Сил України!             

докладніше »17 січня 2012, 17:20
Выступление председателя райгосадминистрацииА.К.Лигуты. на торжественном собрании, посвященном 69-й годовщине свобождения Марковского района от немецко-фашистких захватчиков,
      Любовью и уважением к ветеранам, участникам событий тех лет, благодарной памятью о павших и выживших, бережным отношением к истории и славе наших отцов, беззаветным патриотизмом и любовью к своей земле,  каждый из нас должен оплатить великое счастье – жить в мире на мирной земле.

докладніше »27 грудня 2011, 11:10
Пивітання з Новим роком голови райдержадміністрації
                Доброго ранку, дорогі радіослухачі!  Дозвольте привітати всіх вас з Новорічними та Різдвяними святами.  Новий рік — особливе свято для кожної людини, родини, оскільки воно пов’язане з новими надіями і сподіваннями.  В ці дні ми підводимо підсумки прожитого року та будуємо плани, визначаємо цілі на наступний рік.

докладніше »01 вересня 2011, 11:18
Виступ першого вересня
 Виступ першого заступника голови, виконуючого обов'язки   голови райдержадміністрації Лигути А.К.   на святі першого дзвоника в Марківській гімназії 

докладніше »18 серпня 2011, 16:10
Виступ до Дня Державного Прапора України
Виступ першого заступника голови,  виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації  на мітингу з нагоди Дня Державного Прапора України  23.08.2011р.                                                                                                   

докладніше »13 квітня 2010, 10:49
Выступление главы райгосаминистрации
Выступление главы райгосаминистрации  возле памятника погибшим воинам на площади Октябрськой 13 апреля 2010 года  

докладніше »05 березня 2010, 12:52
Поздравление с 8 Марта
Выступление председателя районной государственной администрации  на радио,   поздравление с  8 марта.

докладніше »27 лютого 2010, 17:57
Выступление председателя райгосадминистрации на подведении итогов работы за 2009 год.
 Выступление председателя райгосадминистрации 26 февраля 2010 года в районном Доме культуры на подведении итогов работы предприятий и организаций района за 2009 год.

докладніше »23 лютого 2010, 14:37
Виступ голови районної державної адміністрації до Дня захисника Вітчизни
Виступ голови районної державної адміністрації до Дня захисника Вітизни 23.02.2010 року на урочистих зборах.

докладніше »15 лютого 2010, 19:56
Виступ голови на зустрічі з воїнами- інтернаціоналістами
виступ голови районної державної адміністрації  О.М.Гнєдка на зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами

докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2

Архів по роках:

20092010201120122013201420152016
Марківська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Марківка, вул.Леніна, 18
Тел. (06464) 9-19-85, факс 9-18-56
Веб-сайт: http://mar.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@mar.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.mar.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Марківська РДА