Сьогодні: вівторок, 25 червня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Марківська РДАДіяльність РДАПрес-центр22 січня 2010, 19:45

Виступ голови районної державної адміністрації з нагоди Дня Соборності України

22 січня 2010, 19:45

Виступ голови районної державної адміністрації з нагоди Дня Соборності України

                                                                          Шановні учасники зборів!

       Двадцяте століття залишило нам у спадок значимі події, які, віддаляючись, не втрачають своєї актуальності, а з часом потребують глибокого   оцінювання історичного досвіду боротьби за свободу, незалежність і державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

         Сьогодні виповнюється 91-рік з дня проголошення Акта злуки.
     Цю знаменну дату в українському історичному календарі – 22 січня 1919 року ми лише тепер, з державної незалежності, починаємо осмислювати на громадському і державному рівнях.
         До недавнього слово “соборність” було просто відсутнє у нашому політичному лексиконі. Що ж визначає слово “соборність”?. Це термін православного богослів’я та релігійної філософії, який означає, що в церкві здійснюється добровільне єднання, тобто “собор” людей на основі любові до Бога і один до одного.
         Якщо ж відійти від суто релігійного тлумачення “соборності”, то в такому разі, можна стверджувати, що соборність це єднання людей на основі толерантності, свободи, демократії, віротерпимості, однієї історії й культури.
         Характерно, що ідея соборності час від часу набувала нової актуальності залежно від історичної ситуації.
         На своєму віку Україна двічі мала нагоду стати державою: в середині сімнадцятого століття та в 20-х роках минулого століття. Та скористатися тими історичними шансами не поталанило.
         Але співзв´язок: рід-народ-держава ніколи не гинули остаточно.
В середині 17-го століття в національній свідомості українського народу відбулися кардинальні зміни.
         Суспільний запит, вперше після розпаду Київської Русі, знову підніс на перший план державницьку ідею, провідником якої став Богдан Хмельницький.
         Очолене гетьманом козацько-селянське повстання, за Україну без “холопа і пана” переросло в могутню соціальну революцію.
         Вона піднесла на щит ідею об´єднання в єдину державу усіх етнічних українських земель.
         Однак після смерті Богдана без згуртованості й однодумства запал загального піднесення поступово згас.
 
         Ні Петрові Дорошенку ні Іванові Мазепі, ні Пилипові Орлику‚ ні багатьом іншим патріотам не вдалося нічого зробити, щоб об´єднати землі і народ України.
         Неозоре народне поле виявилося рясно засіяним родючим насінням волі, справедливості, правди.
         Знаменною віхою ідеї соборності стало створення в Україні Кирило-Мефодіївського товариства в середині 19 століття.
         Члени цього товариства закликали всіх слов’ян об’єднатися у добровільний союз - федерацію, в якому кожен народ мав би свою державу-республіку, свій громадський устрій, свою мову, свою літературу.
         Крім того вони виступали проти будь-якої національної і релігійної ворожнечі. Діяльність цього товариства стала кульмінаційною віхою українського національно-визвольного руху в 40-х років дев’ятнадцятого століття.
         Тарас Шевченко, Іван Франко, Михайло Грушевський і багато інших українців стали на чолі десятків, а потім сотень і тисяч просвітників, та революціонерів.
         Ідеї єдності, свободи, братерства, національної самобутності дедалі глибше і ширше проникали в суспільну свідомість пронизуючи її почуттям патріотизму.
         Революції 1917-1919 років в Російській і Австро-Угорській імперіях вивільнили енергію мас, зробили можливою і Українську національну революцію.
         Це був той час, та щаслива нагода, коли мрія багатьох поколінь українців про об´єднання в єдину соборну державу набула реальних обрисів.
         22 січня 1918 року Українська Центральна рада своїм четвертим Універсалом оголосила Україну суверенною державою.
         А через рік того ж дня на відкритті Конгресу Трудового Народу України було урочисто проголошено про об´єднання двох гілок українського народу, двох частин України, східної і західної в одну соборну Українську Народну Республіку.
         Як відомо, за конкретних обставин 1919 року повністю реалізувати ідею соборності не вдалося, як не вдалося і відстояти Українську Народну Республіку.
 
         Проте існування Української Народної Республіки, хай і нетривале в часі стало принципово важливим, доленосним для українського державотворення.
         Без перебільшення можна сказати з Української Народної республіки почалося державне життя України в двадцятому столітті.
Саме в цей період історії, виявила себе в тих координатах, які сьогодні є територією самостійної України.
         День 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі».
         В документі, який увійшов в історію як Акт злуки, наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України національним святом - Днем Соборності.
         Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.
            Події січня 1919 року стали героїчною сторінкою історії, безцінним надбанням духовної скарбниці українського народу, свідченням його величних звитяг і драматичних невдач.
         Українська революція 1917-1920 років поклала початок тісному, масовому і плідному єднанню наддніпрян і галичан у військовій, політичній, освітянській та культурній сферах.
         Потім був етап не менш суперечливий і трагічний, але від цього не менш героїчний і доленосний для розвитку Української держави. Попереду був НЕП, колективізація й голодомор, Велика Вітчизняна війна, в ході якої сталося визволення України, від німецько-фашистських загарбників.
         У липні 1944 року після багатомісячних переговорів була підписана Люблінська угода з польським урядом, згідно якої Польща відмовлялася від своїх претензій на Західні області України.
         Вперше у своїй історії Україна соборувала майже всі свої землі, територіальна цілісність була досягнута.
 
         На кінець 20 сторіччя й набуття незалежності Україна мала свою, міжнародну визнану, соборну територію, кордони якої були закріплені відповідними міждержавними угодами.
         Соборність і цілісність України була продекларована Верховною Радою України у 1991 і 1996 роках. Коли було відповідно прийнято Акт про державний суверенітет і нова Конституція України.
         Оцінюючи події 22 січня 1919 року з історичної точки зору, необхідно відмітити, що Акт злуки зіграв велику роль у формуванні національної політичної думки, а також в формуванні державного мислення українського народу.
         Крім того, Українська держава отримала в спадок  демократичні традиції і символіку Української Народної Республіки.
        
Шановні присутні!
 
            Вітаючи всіх вас з Днем Соборності України та 91-ю річницею Акта Злуки Української Народної республіки й Західноукраїнської Народної республіки дозвольте побажати усім вам миру, щастя, злагоди та достатку.
            Нехай відчуття єдності, як громадян однієї країни, допомагає нам будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар.
            Бо тільки в єдності наша сила і наше майбутнє!     
 
 
 
 
 26 квітня 2016, 08:43
Виступ голови РДА з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії
Шановні  ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС!  Дорогі друзі! Земляки!  

докладніше »16 березня 2016, 12:20
Виступ голови РДА 16.03.2016 на засіданні Громадської ради
Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Марківського району на 2015 рік

докладніше »04 вересня 2015, 13:49
Виступ голови РДА 23.08.2015
ШАНОВНІ ДРУЗІ!   Щиро вітаю всіх присутніх з державними святами – Днем Прапора України та Днем незалежності України, а також всіх прихильників спорту, які зібралися сьогодні на районну спартакіаду.  

докладніше »04 вересня 2015, 13:41
Вітання з Днем Державного Прапора
Шановні Марківчани, українці!     Сьогодні ми відзначаємо свято Державного Прапора.

докладніше »04 вересня 2015, 13:38
Вітання з Днем незалежності України
Дорогі Марківчани!   Прийміть щирі вітання з нагоди великого національного свята – Дня незалежності України.

докладніше »03 вересня 2015, 16:21
Виступ голови РДА на звітно-виборній конференції ветеранської організації району
Я вітаю всіх учасників конференції та пропоную заслухати виступи делегатів і гостей, обговорити важливі питання, поставити оцінку роботі громадській організації «Марківська районна організації Ветеранів України ім.А.І.Єременка».

докладніше »26 червня 2015, 15:37
Виступ голови райдержадміністрації до Дня Конституції України та Дня молоді
     Шановна Марківська громадо! Дозвольте привітати усіх Вас з державним святом Днем Конституції України!  

докладніше »16 червня 2015, 14:16
Виступ голови РДА на 24 звітно-виборній конференції Громадської організації "Марківська районна організація Товариства Червоного Хреста"
Доброго дня шановні присутні: члени Правління, Президії конференції, делегати, гості та запрошені!   Я вітаю всіх на сьогоднішньому заході – звітно-виборній конференції, яка відбувається раз у 5 років та пропоную заслухати виступи делегатів і гостей конференції, обговорити важливі для життєдіяльності організації питання, поставити оцінку роботи районному Товариству Червоного Хреста.

докладніше »23 січня 2014, 09:03
Виступ голови райдержадміністрації на урочистому зібранні з нагоди дня Соборності і Свободи України
Виступ голови райдержадміністрації на урочистому зібранні з нагоди дня Соборності і Свободи України 20.01.14. 

докладніше »08 січня 2014, 17:56
Здобутки, досягнуті впродовж минулого року, досить напруженого та складного, є результатом спільних зусиль районних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування
Голова райдержадміністрації Андрій Лигута наприкінці року підсумував продуктивність року минулого на нарадах з управлінцями, на зустрічах з громадськістю, ветеранами, пресою.

докладніше »19 квітня 2013, 16:52
Звіт голови райдержадміністрації Лигути А.К.
Звіт голови Марківської райдержадміністрації А.К. Лигути про виконання Марківською районною державною адміністрацією делегованих повноважень, визначених статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у 2012 році

докладніше »06 березня 2013, 11:29
Поздравление с праздником 8 марта
          В преддверии самого красивого и любимого, весеннего праздника 8 марта  от имени сильной половины человечества разрешите мне поздравить наших женщин, марковчанок с этим  замечательным праздником.

докладніше »23 лютого 2013, 11:12
Выступление председателя райгосадминистрации, посвященное Дню защитника Отечества
Дорогие ветераны, военнослужащие Вооруженных Сил, уважаемые присутствующие! Позвольте мне от имени районной государственной администрации, от себя лично искренне поздравить всех с настоящим мужским праздником - Днем защитника Отчизны!  

докладніше »15 лютого 2013, 11:25
Привітання голови райдержадміністрації з 24-ю річницею виведення військ з республіки Афганістан
Шановні учасники мітингу! Воїни-афганці!

докладніше »25 січня 2013, 16:01
Виступ голови райдержадміністрації на День Соборності України
Виступ голови райдержадміністрації  А.К.Лигути  на урочистому засіданні  з нагоди Дня Соборності України

докладніше »13 січня 2013, 11:17
Виступ голови райдержадміністрації присвячений 70-й річниці визволення Марківщини
Шановні марківчани, ветерани Великої Вітчизняної війни, працівники тилу, діти війни!

докладніше »24 серпня 2012, 09:59
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути
       З Днем Незалежності, Україно!

докладніше »23 серпня 2012, 09:41
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути
 Нехай завжди гордо майорить над Батьківщиною стяг нашої волі, єдності та могутності.  

докладніше »08 травня 2012, 15:17
Привітання голови райдержадміністрації А.К.Лигути з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні
       Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів!      Вклонімося до землі їх пам’яті.

докладніше »07 березня 2012, 20:52
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути на радіо
Поздоровлення голови райдержадміністрації А.К.Лигути  на радіо  зі святом 8 березня 2012 року.

докладніше »22 лютого 2012, 11:54
Виступ голови райдержадміністрації А.К.Лигути на День захисника Вітчизни та 25-ї річниці створення в районі ветеранської організації
                                                                   Шановні присутні! Ветерани війни та праці! Військовослужбовці Збройних Сил України!             

докладніше »17 січня 2012, 17:20
Выступление председателя райгосадминистрацииА.К.Лигуты. на торжественном собрании, посвященном 69-й годовщине свобождения Марковского района от немецко-фашистких захватчиков,
      Любовью и уважением к ветеранам, участникам событий тех лет, благодарной памятью о павших и выживших, бережным отношением к истории и славе наших отцов, беззаветным патриотизмом и любовью к своей земле,  каждый из нас должен оплатить великое счастье – жить в мире на мирной земле.

докладніше »27 грудня 2011, 11:10
Пивітання з Новим роком голови райдержадміністрації
                Доброго ранку, дорогі радіослухачі!  Дозвольте привітати всіх вас з Новорічними та Різдвяними святами.  Новий рік — особливе свято для кожної людини, родини, оскільки воно пов’язане з новими надіями і сподіваннями.  В ці дні ми підводимо підсумки прожитого року та будуємо плани, визначаємо цілі на наступний рік.

докладніше »01 вересня 2011, 11:18
Виступ першого вересня
 Виступ першого заступника голови, виконуючого обов'язки   голови райдержадміністрації Лигути А.К.   на святі першого дзвоника в Марківській гімназії 

докладніше »18 серпня 2011, 16:10
Виступ до Дня Державного Прапора України
Виступ першого заступника голови,  виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації  на мітингу з нагоди Дня Державного Прапора України  23.08.2011р.                                                                                                   

докладніше »13 квітня 2010, 10:49
Выступление главы райгосаминистрации
Выступление главы райгосаминистрации  возле памятника погибшим воинам на площади Октябрськой 13 апреля 2010 года  

докладніше »05 березня 2010, 12:52
Поздравление с 8 Марта
Выступление председателя районной государственной администрации  на радио,   поздравление с  8 марта.

докладніше »27 лютого 2010, 17:57
Выступление председателя райгосадминистрации на подведении итогов работы за 2009 год.
 Выступление председателя райгосадминистрации 26 февраля 2010 года в районном Доме культуры на подведении итогов работы предприятий и организаций района за 2009 год.

докладніше »23 лютого 2010, 14:37
Виступ голови районної державної адміністрації до Дня захисника Вітчизни
Виступ голови районної державної адміністрації до Дня захисника Вітизни 23.02.2010 року на урочистих зборах.

докладніше »15 лютого 2010, 19:56
Виступ голови на зустрічі з воїнами- інтернаціоналістами
виступ голови районної державної адміністрації  О.М.Гнєдка на зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами

докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2

Архів по роках:

20092010201120122013201420152016
Марківська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Марківка, вул.Леніна, 18
Тел. (06464) 9-19-85, факс 9-18-56
Веб-сайт: http://mar.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@mar.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.mar.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Марківська РДА