Сьогодні: середа, 18 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Марківська РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Молодь і спорт

11 червня 2016 року в м. Кремінна відбувся фінал обласної  спартакіади держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

В даних змаганнях прийняли участь 6 кращих команд Луганської області, які виборювали місце за вихід в фінал на зональній обласній першості це Кремінський, Старобільський, Біловодський, Попаснянський, Сватовський райони та наша команда в складі 20 чоловік. Очолював спортивну делегацію перший заступник голови Марківської райдержадміністрації Трубіцин С.М.

Фінал спортивного заходу проходив на місцевому спортивному комплексі «Олімп-спорт» і проводився з таких видів спорту як волейбол,  міні футбол, шахи, шашки та настільний теніс.

За підсумками спортивної боротьби команда наших футболістів в фіналі зайняла 2 місце яку представляли Ткаченко Андрій, Ткаченко Олександр, Мосьпан Дмитро, Касянов Іван, Капля Сергій. Також Друге місце вибороли волейболісти – капітан Мосьпан Дмитро. Любителі гри в шашки Саніна Ірина та Тищенко Костянтин зайняли почесні другі місця. Касянов Леонід виборов друге місце серед чоловіків з шахів. Любителі гри в настільний теніс Качмарик Тетяна та Криуленко Євген  зайняли друге та перше місце з даного виду спорту.

Загалом в командному заліку за підсумками змагань збірна команда нашого району стала переможцем фіналу обласної спартакіади зайняли перше місце із  15 команд Луганської області.

Капітану команди Ткаченко Андрію вручено пам’ятний кубок, всі учасники нашої команди отримали медалі, грамоти за зайняті перші місця.

Друге та третє місце посіли команди Кремінського та Попаснянського районів.

Всі учасники команди, переможці даного заходу щиро вдячні за організацію поїздки в м. Кремінна Голові Марківської райдержадміністрації Черніку В.О. керівництву сироробного заводу, Марківському хлібокомбінату, Марківському РТМО, відділу освіти Марківської РДА та головам Сичанської та Кабичівської с/р.

 

Начальник відділу молоді та спорту

Марківської райдержадміністрації                    П.М. Якимчук  

 

 

 

14 травня 2016 року в м. Рубіжне на місцевому стадіоні ім. Виноградова відбувся фінальний матч Кубку Луганської області з футболу в якому зустрілися команди «Нива» Марківський район та Шахта ім. Мельникова з м. Лисичанськ.

 

За всю історію незалежної України Марківчани жодного разу не доходили до фінального етапу обласного рівня. Молода команда з великою відповідальністю готувалася до зустрічі. Матч проходив на високих швидкостях в безкомпромісній боротьбі під акомпонимент зливи. У першому таймі команда Шахти Мельникова 2 рази вразила ворота Марківчан і один раз у другому таймі. Зустріч команд завершилася з рахунком 3 – 0 на користь команди Лисичанська.

 

 Навіть на останніх хвилинах матчу на полі велася жорстока боротьба. Місцеві вболівальники відмічали Марківську команду як самого незручного суперника на всіх етапах розіграшу Кубку Луганської області.

 

По закінченню матчу керівництвом Футболу Луганщини підведено результати Кубку області, футбольна команда «Нива» Марківка як фіналіст отримала почесні грамоти та медалі. Кращим гравцем в складі Марківчан  визнано Олександра Білика.

 

Граючий тренер Марківської «Ниви» Рипало Микола Миколайович подякував своїм футболістам та відмітив їх чоловічий характер.

Незабуваючу атмосферу створили на стадіоні під час матчу наші вболівальники на чолі з Хорошевським Сергієм Миколайовичем чого варте лише виконання ними пісні «Червона Рута» яку з захопленням слухали навіть вболівальники команди суперника

 

Підтримати команду приїхали  керівники району, селищний голова, та члени Марківської районної федерації футболу.

 

Команда та вболівальники висловлюють величезну вдячність за підтримку першим керівникам району - Черніку Віктору Олександровичу та Лигуті Андрію Костянтиновичу,  голові Марківської районної федерації футболу – Личману Володимировичу Івановичу,  селищному голові – Дзюбі Ігору Анатолійовичу, директору СТОВ «Агрофірма «Марківське» - Палазюку Олександру Олексійовичу, колективу Північного регіону ПРАТ «Агротон» - директор Григоренко Сергію Олександровичу, колективу сироробного заводу – (директор Бурдін Олексій Володимирович), Споживчого товариства – Смороді Генадію Миколайовичу, головному лікарю Марківського РТМО – Сальнікову Генадію Вікторовичу,   начальнику Марківського ВП ГУНП – Ковтуну Юрію Олексійовичу, приватним підприємцям - Арсентьєву Сергію Олександровичу та Дудкі Анатолію Івановичу, Пульному Юрію Григоровичу, Дисю Юрію Михаловичу.

 

Футбольну команду «Нива» Марківка представляли: Комісаренко Микола, Білик Олександр,  Ткаченко Андрій, Білокобильський Володимир, Курячий Павло, Демко Роман, Максимов Максим, Мозговий Олексій, Андрієнко Дмитро, Компаніц Сергій., Чернік В’ячеслав, Гура Сергій., Гура Володимир, Ульченко Іван, Єманов Максим, Плосконос Володимир, Олійник Дмитро  та граючий тренер Рипало Микола.

 

Зараз команда розпочинає готуватися до чемпіонату Луганської області, який відбудеться незабаром. Побажаємо успіхів!

 

 

Головний спеціаліст відділу молоді та спорту

Марківської райдержадміністрації                                Андрій  Ткаченко

 

 

 

 

 

                                                                                        Про хід виконання районної Програми

                                                         допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді на 2015-2017 роки за 2015 рік

 

В 2015 році допризовна підготовка юнаків у загальноосвітніх навчальних закладах району проводилась відповідно до Закону України ,,Про загальний військовий обов’язок і військову службу  та районної Програми допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді на 2015-2017 роки, яка затверджена рішенням сесії районної ради 15.01.2015 року №43/7.

 

Навчальні заняття у 2014-2015 році здійснювались відповідно до програми «Захисту Вітчизни», рекомендованої Міністерством освіти і науки України та погодженої з Міністерством оборони України.

 

Метою шкільного курсу ,,Захист Вітчизни” визначено надання юнакам 10-11 класів початкових знань з військової справи, медико-санітарної підготовки, цивільної оборони, загартування їх фізично, формування психологічної готовності до військової служби, виховання почуття патріотизму.

 

Навчальні заняття були організовані на належному рівні в усіх 8 загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів. Програма (обсягом 70 навчальних годин для учнів 10 класів) та (обсягом 70 навчальних годин для учнів 11 класів) була проведена в повному обсязі в усіх загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів. Викладачами курсу “Захист Вітчизни” (8 викладачів) були укомплектовані всі навчальні заклади. Методична робота з ними проводилась за планом роботи райметодкабінету. Всі заплановані заходи виконано.

 

Виконано плани роботи загальноосвітніх навчальних закладів по військово-патріотичному вихованню учнів. У їх змісті було проведення конкурсів, спартакіади, зустрічей з ветеранами війни і праці, догляд за могилами загиблих воїнів. Юнаки старших класів брали активну участь в усіх районних та обласних змаганнях, акціях. Виконано ряд заходів районної програми допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді на 2014-2015 роки, а саме:

з метою формування у молоді патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку було організовано та проведено:

- 17.01.2015 – в приміщені Марківської ДЮСШ, районної бібліотеки та будинку культури відбулися районні спортивні заходи присвячені 72-річниці визволення Марківщіни від німецько-фашистських загарбників;

- 21.02. 2015 - районний турнір з міні-футболу, присвячений 26-річниці виведення Радянських військ з республіки Афганістану;

- 28.03.2015 – розіграш районного Кубка з волейболу присвяченого пам’яті воїна прикордонника М. С. Тернецького серед сільських та селищної рад, підприємств і організацій району, який відбувся  в спортивному залі Марківської ДЮСШ. Ініціатором проведення даного спортивного заходу виступила Марківська районна громадська патріотична організація «Воїни прикордонники»;

- 03.05.2015 – весняний Кубок з футболу присвячений Дню Перемоги в Великій Вітчизняній війні серед колективів фізичної культури району. За підсумками спортивної боротьби переможцем стала команда c. Кризьке, друге місце зайняли футболісти з с. Курячівка;

- 08.05.2015 – фінал районної спартакіади серед учнівської молоді Марківщини, який присвячений 70-й річниці до Дня Перемоги та закінчення начального року;

- 27.05.2015 – футбольний турнір серед учнівської молоді на приз Кубка, присвяченого пам’яті наших земляків воїнів-прикордонників полеглих при охороні державного кордону;

 

Відповідно до спільного наказу відділу освіти та Марківського об’єднаного військового комісаріату від 16.02.2015 № 31 у загальноосвітніх навчальних закладах 1-ІІІ ступенів та гімназіях з 15 по 17 квітня 2015 року проведено підсумкові навчально-польові заняття для юнаків і дівчат 11-х класів.

 

         16 квітня 2015 року на базі Марківської гімназії були проведенні виїзні навчально-польові збори з початкової військової підготовки юнаків. 36 юнаків з 8-ми загальноосвітніх шкіл, гімназій, розподілившись на два взводи, успішно склали заліки із загальної  військової, тактичної підготовки та прикладної фізичної підготовки (біг, метання гранати, підтягування, стройова підготовка тощо).

 

Збори пройшли організовано, згідно плану. Хлопці  показали високий та достатній рівні оволодіння знаннями з предмета «Захист Вітчизни». Найкращі результати показали: Бондарівська гімназія, Кабичівська ЗОШ 1-ІІІ ступенів, Марківська гімназія, Кабичівська ЗОШ 1-ІІІ ступенів, Ліснополянська ЗОШ 1-ІІІ ступенів, Кризька ЗОШ 1-ІІІ ступенів, Караван-Солодківська гімназія.

Для дівчат проведені підсумкові навчання з медико-санітарної підготовки на базі місцевих ФАПів та РТМО. Тут продемонструвала зразкові знання і навички з надання першої долікарської допомоги випускниця Сичанської ЗОШ 1-ІІІ ступенів Лигус Оксана.

Проведення цих зборів спрямоване на відпрацювання  практичних навичок, загальних умінь і знань за курс вивчення предмету «Захист Вітчизни», виховання у молоді  патріотизму та таких рис характеру, як мужність, стійкість, витривалість, здатності і готовності захищати свою Батьківщину.

Очолював навчально-польові збори командир взводів вчитель Бондарівської гімназії, старший лейтенант Лисак Володимир Дмитрович.

 

09 жовтня відбулася районна спартакіада допризовної молоді серед юнаків 10-11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. та Марківського професійного аграрного ліцею. Змагання проводились з бігу на 100 м., метанні гранати, силової підготовки та стрільби із пневматичної гвинтівки. Працівниками Марківського ОРВК та прикордонної частини був організований показ військової зброї. Юнаки спробували свої навички з володіння зброєю, ознайомилися з видами навчальної та бойової зброї.

 

19 грудня відбувся районний фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт - 2015» серед учнів ЗОШ району. В районному фізкультурно-патріотичному фестивалі прийняли участь школярі 5-11 кл. з Марківської, Бондарівської гімназії, Кризької, Ліснополянської, Кабичівської, Сичанської ЗОШ І-ІІІ ст..

Юні спортсмени демонстрували свою майстерність в стрибках в довжину з місця, човниковому бігу 4 по 9 м. стрибках через скакалку, перетягуванні канату, комбінованій естафеті. За підсумками спортивних змагань перше місце виборола команда Бондарівської гімназії, друге місце в Марківської гімназії, третє місце зайняли учнівський колектив Ліснополянської ЗОШ І-ІІІ ст..

 

Громадянсько-патріотичне виховання учнівської молоді Марківщини здійснюється через роботу шкільних музеїв, діяльності волонтерських загонів, участі школярів в благодійних акціях.

 

У кожному загальноосвітньому і дошкільних навчальних закладах діють музичні кімнати, куточки правознавства.

 

В 2015 році на строкову військову службу від Марківського району призвано 8 призовників, для них були проведенні урочисті проводи з участю перших керівників району, голів селищної та сільських рад.

 

Всі заходи з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді у Марківському районі висвітлюються в засобах масової інформації.

 

         На 2015 рік на військово-патріотичне виховання молоді, допризовну та призовну підготовку заплановано 3850 грн., використано на організацію та проведення спортивно-масових заходів 2905 грн. бюджетних коштів.

 

         Відділом освіти, відділом молоді та спорту Марківської райдержадміністрації, райвійськкоматом для покращення стану роботи в даному напрямку 2016-2017 навчальному році сплановано такі заходи:

         - поновити роботу в загальноосвітніх  навчальних закладах гуртків і клубів по оволодінню основами військової справи та медико-санітарної підготовки;

         - провести заходи з удосконалення навчально-матеріальної бази(дообладнання кабінетів ДПЮ, майданчиків для проведення строкової підготовки);

         - підвищити якість виступів молоді району на обласній спартакіаді

допризовної молоді та військово-спортивній грі «Блискавиця»;

         - організувати проведення І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», районна спартакіада допризовної молоді, змагання з силових видів спорту.

 

Допризовна підготовка і військово-патріотичне виховання молоді знаходиться на постійному контролі підрозділів райдержадміністрації та загальноосвітніх і позашкільних закладів району.

 

Робота в даного напрямку триває.

 

Начальник відділу молоді та спорту

Марківської райдержадміністрації                                                                                                                                                         П.М. Якимчук

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                  Про хід виконання районної Програми

                                                                                                                   розвитку фізичної культури та спорту

                                                                                                                         на 2013-2016 роки за 2015 рік

 

В Марківському районі приділяється значна увага розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладах, підприємствах та організаціях вихованню фізично-розвиненого молодого покоління, запровадженню здорового способу життя, залучення до спортивних занять широких верст населення.

 

Рішенням сесії Марківської районної ради від 28.12.2012 №22/4 була затверджена районна цільова Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2016 роки.

 

У реалізації Програми відділ молоді та спорту тісно співпрацював зі структурними підрозділами райдержадміністрації, Марківськими районними комунальними установами ФСК «Нива», «Спорт для всіх», сільськими та селищною радами, Марківською ДЮСШ, аграрним професійним ліцеєм, Марківським РТМО.

 

Питання подальшого розвитку постійно знаходяться на контролі Марківської райдержадміністрації, районної ради і розглядалися:

- на нарадах з організаторами фізичної культури та спорту на громадських засадах;

- на сесії районної ради, в січні місяці, про хід виконання районної Програми розвитку фізичної культури і спорту за 2014 рік;

- на колегії райдержадміністрації, про стан розвитку фізичної культури та спорту в Марківському районі;

- На засіданні колегії відділу освіти розглядалось питання щодо покращення роботи по залученню школярів до занять фізичної культури та спортом в позаурочний час.

 

Відділ надавав інформацію про участь в змаганнях та турнірах до обласного управління молоді та спорту, місцевої газети «Вісті Марківщини», радіомовлення та сайт райдержадміністрації.

 

Питання подальшого розвитку постійно знаходяться на контролі Марківської райдержадміністрації, районної ради.

 

В районі працюють колективи фізичної культури в 13 сільгосппідприємствах, 5 в організаціях селища Марківка, в 13 навчальних закладах району, при дитячо-юнацькій спортивній школі та професійному аграрному ліцеї.

 

Для занять фізичною культурою та спортом в районі є відповідна матеріально-спортивна база.

Згідно проведеної інвентаризації спортивна база налічує: 1 стадіон “Нива” на 1500 місць, 26 спортивних майданчиків (волейболу, баскетболу і міні-футболу), 14 спортивних залів, 11 футбольних полів, 6 майданчиків з нестандартним обладнанням, зал боротьби, 10 дитячих спортивних майданчиків за місцем проживання дітей в райцентрі, селах Курячівці та Височинівці, 10 приміщень для занять фізичною культурою і спортом, 6 приміщень з тренажерним обладнанням, 5 стрілецьких тирів, які в даний час не функціонують за призначенням.

 

Проведено місячники по підготовці та ремонту спортивних споруд і майданчиків до весняного та осінньо-зимового періоду 2014-2015 років в Марківському районі. В даний час спортивна база району готова до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

 

         В 2015 році в Марківському районі функціонували 3 гімназії ( в 2014 р. – 3), 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів  ( в 2014 р. – 5), 4 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів ( в 2014 р. – 5), в яких навчається 1411 ( 2014 р. – 1690) учень. Пріоритетним напрямом в системі організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи є кадрове забезпечення галузі. В навчальних закладах працюють 14( в 2014 р – 15) вчителів фізичної культури, 13 з них мають вищу освіту. У 2015 році 4 з них пройшли курси підвищення кваліфікації.

 

З метою реалізації галузі «Здоров’я і фізична культура» Державного стандарту початкової, базової і повної середньої освіти, виконання робочих навчальних планів і програм в загальноосвітніх навчальних закладах в 1-4, 5-9 класах проводяться три уроки фізкультури на тиждень, в них охоплені навчанням 1244 учнів, що становить 88% від загальної кількості учнів (у 2014-2015 н.р. охоплено було 1317 учнів, що становило 77 %). 10 учнів, що становить 1,4 % від загальної кількості, за демографічною ситуацією навчаються за індивідуальною формою. У 2015-2016 н.р. з метою зміцнення здоров’я дітей фізкультурно-оздоровчими заняттями охоплені 283 (минулого року – 302) вихованці дошкільних закладів.

В навчальних закладах працюють спортивні  гуртки та секції з футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, шахів, шашок, пляжного волейболу, футзалу, настільного тенісу та групи загальної фізичної підготовки, в яких займаються в позаурочний час 425 учнів.

 

Працює дитячо-юнацька спортивна школа. В 16 навчальних групах займаються спортом 240 юних спортсменів району. На відділеннях футболу 146 учнів в 9 групах, волейболу 64 учнів в 3 групах і греко-римської боротьби навчально-тренувальні заняття відвідують 30 учнів в 3 групах.

Кращі учні ДЮСШ - постійні учасники і призери обласних змагань і турнірів. Навчально-тренувальну роботу з юними спортсменами проводять 4 штатних тренера-викладача і 5 тренерів з погодинним навантаженням по філіях.

Вже не перший рік працюють філії ДЮСШ з футболу та волейболу в Бондарівській гімназії, Сичанській, Кабичівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Курячівській ЗОШ І-ІІ ст. та Ліснополянській ЗОШ відділення футболу. Педагогічний колектив ДЮСШ в 2015 році 40 вихованцям присвоєні юнацькі спортивні розряди.

В 2016 році заплановано проходження курсів підвищення кваліфікації тренерами-викладачами, для покращення роботи по підготовці юних спортсменів.

 

В 2015 році вихованці школи прийняли участь в ряді обласних змагань і Всеукраїнських, так вихованець відділення грекоримської-боротьби Зеленський Костянтин,1999 р.н. (тренер-викладач Меженський В.М.) виборов І місце в першості області ( вагова категорія до 72 кг) і захищав честь області на Чемпіонаті України серед юнаків, де ввійшов до 20 кращих учасників в своїй ваговій категорії.

 

 На навчально-спортивну роботу в 2015 році було надано лише 2,9 тис. грн., що недостатньо для повноцінної, якісної підготовки юних спортсменів. За рахунок Марківської селищної ради придбано спортивного обладнання та інвентарю на 34,3 тис. грн. ( покриття борцівського килима 23 тис. грн., манекени), що в декілька разів більше від минулих років. В 2015 році  на утримання ДЮСШ виділено бюджетних коштів в сумі 340 тис. грн.., з них на утримання будови школи витрачено 38,7 тис. грн..

   

Працює Марківська районна комунальна установа ФСК “Нива”, яка налічує в собі 18 колективів фізичної культури.

Основним напрямком діяльності є спортивно-масова робота серед сільського населення району та колективів фізичної культури селища Марківка. В штатному розписі затверджені посада директора установи та інструктора з фізичної культури та спорту.  В подальшому потрібно вирішити питання про введення ставки робочого на ФСК «Нива».

 

На балансі районної комунальної установи ФСК «Нива» знаходиться стадіон „Нива”, який введено в експлуатацію в 1986 році. На території стадіону розташовані 4 волейбольні майданчики, футбольне поле, ями для стрибків у довжину, бігові доріжки довжиною в 400 м, глядацькі трибуни на 1500 місць. Є приміщення пристосовані для занять спортом: зал загальної фізичної підготовки та зал боротьби.

Протягом року спортивна база постійно знаходиться в належному стані, є однією з найкращих в Луганській області серед сільських районів, однак в 2016 році необхідний буде ремонт даху адмін. будівлі, бігових доріжок та глядатських трибун. 

 Діяльність установи здійснюється при фінансовій підтримці районної ради та районної державної адміністрації, спонсорів. Змагання проводяться з різних видів спорту зокрема з футболу, волейболу, гирьового спорту, шахів, шашок, легкої атлетики, армреслінгу.

 

Відділом молоді та спорту, відділом освіти райдержадміністрації, РКУ ФСК «Нива», та Марківською ДЮСШ було підготовлено й проведено 25 районних спортивних змагань та турнірів обласного рівня. До них залучено 1380 осіб учнівської молоді й 920 – дорослого населення. Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи в районі займаються 960 осіб, із них 480 дітей та молоді. Уроки фізичної культури із 1411 учнів відвідують 1261 учень, до підготовчої та  спеціальної медичної групи відносяться 150 учнів.

 

Згідно календаря спортивних масових заходів в загальноосвітніх навчальних закладах, колективах фізичної культури підприємств, організацій та установ проводились внутрішньо шкільні і районні, обласні спортивно-масові заходи найважливіші з них:

- фінал районної спартакіади школярів до Дня Перемоги, в якому були задіяні біля 200 учнів навчальних закладів району і ліцеїстів. Серед учнів 7-9 класів переможцями стали Курячани, а серед 10-11 класів – Марківська гімназія;

- змагання учнів 7-9 класів на кубок з футболу пам’яті загиблих земляків – прикордонників. В них взяли участь 11 навчальних закладів. Ініціаторами й організаторами ігор була родина Дзідзінашвілі та прикордонна служба. Вихованці Курячівської ЗОШ І-ІІ ст. знову перемогли, другими були марківчани, третіми - краснопільці;

- «Олімпійське лелеченя» - фінальні обласні змагання в м. Кремінна серед учнів 5-6 класів. Гідно, посівши 3 місце, виступили бондарівські гімназисти;

- фінал обласних змагань на призи Клубу «Шкіряний м’яч» серед юних спортсменів 2001-2002 років народження. Учасниками стали команди м. Сєвєродонецьк , Сватове, смт Біловодськ, Білокуракине. Наші в складі курячан та марківчан в наполегливій боротьбі виборола 3 місце. Готували команду тренери Марківської ДЮСШ.

 

Традиційно спортивно-масові заходи пройшли в районі й до державних свят – 8 Березня, Дня Перемоги, Дня Незалежності. Видами спорту, які популярні серед молоді , є також греко-римська боротьба, баскетбол, шахи, шашки, настільний теніс.

 

Серед дорослого населення були проведенні такі основні заходи:

-         чемпіонат району з футболу, в якому взяли участь 6 команд. Військовослужбовці й перемогли, а у запеклих поєдинках їм поступились курячани (2 місце) та височиняни (3 місце);

-         обласна спартакіада державних службовців в м. Старобільськ, де зайняли 3 місце;

-         збірна команда «Нива Марківка» взяла участь у відкритому чемпіонаті Новопсковського району з футболу, де зайняла 2 місце;

-         фінал І обласних спортивних ігор в смт Білокуракине, де зайняли 6 місце із 12 команд;

-         районна спартакіада колективів фізичної культури серед підприємств, установ та організацій, присвячена Дню фізичної культури та спорту, перемогу отримала Бондарівська сільська рада та представляла район на фіналі І обласних сільських спортивних ігор в смт Білокуракине.

 

Кращими колективами в організації спортивно-масової роботи є Бондарівська сільська рада ( с. Курячівка та с. Бондарівка), Кризька сільська рада, ТОВ «Мирне Плюс», СТОВ «Фрунзе», «Марківкаміжрайгаз», Марківське РТМО, прикордонна частина.

 

Кращі серед загальноосвітніх навчальних закладів – Курячівська ЗОШ І-ІІ ст.,  Марківська та Бондарівська гімназії, Сичанська та Ліснополянська , Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст., Марківський професійний аграрний ліцей, Марківська ДЮСШ.

 

Вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту в районі вносять Палазюк О.О. – керівник ТОВ «Марківське», Брюховецьких О.П. – директор ТОВ «Фрунзе», Брюховецька Л.П. – голова Кризької сільської ради, Пульна Н.В. – директор ТОВ «Мирне Плюс», дирекція сироробного заводу, Григоренко С.О. – заступник керуючого ПрАТ «Агротон» Північний регіон, Удовенко О.І. – керівник виробничого підрозділу «Україна Марківська» ПрАТ «Агротон», Лічман В.І. – начальник Марківського відділення Старобільського ОДПІ, Приколота О.Л., Пульний Ю.Г., Хорошевський С.М. – приватні підприємці, Дзюба І.А. - голова Марківської селищної ради.

 

         До кращих спортсменів району належать Тетяна Сопільник, Леонід Касьянов, Володимир, Світлана та Юлія Торба, Віктор Демко і Роман Демко, Сергій Гура та Аліна Гура, Олександр Ковган, Євгеній Брюховецький, Владислав Ведмеденко, Павло Пелешенко, Сергій Компаніц і Лариса Компаніц, Олександр Білик та Сергій Білик, Микола Рипало, Дмитро Денисенко, В’ячеслав Чернік, Павло Курячий, Дмитро Передерій, Олексій Мозговий, Микола Комісаренко, Артем Лозовий, Володимир Білокобильський, Дмитро Андрієнко, Дмитро Олійник, В’ячеслав Серебрянський, Антон Чередниченко, Іван Касьянов, Сергій Єпишев.

 

         Калюжний Павло в цьому році приймаючи участь в Всеукраїнських спортивних змаганнях та виконав норматив на кандидата в майстри спорту з гирьового спорту.

 

         Відчутна лепта в розвиткові спортивно-масового руху ветеранів спорту: Ю.П. Зубрицького, С.О. Білика, Д.І. Мосьпана, Н.П. Грек, І.Л. Копатька, С.П. Іваненка, Ю.М. Мережка, О.Г. Ткаченка, Ю.І. Грибенюка та інших.

 

         На розвиток фізичної культури і спорту в 2015 році Марківський  район використав 673,6 грн., з них 602 тис. грн. районного бюджету. В порівнянні з минулим роком фінансування збільшилось на 188 тис. грн.. Використано на навчально-спортивну роботу 46 тис. грн., з них бюджетних коштів 25 тис. грн.. Придбано спортивний інвентар  і  обладнання на суму 36 тис. грн. ( 23,5 тис. на борцівський килим та манекени для боротьби).

 

         На ремонт спортивних споруд використано 52,4 тис. грн. ( бюджет 40,9 тис. грн.). В адмінбудівлі стадіону «Нива» встановлені енергозберігаючі пластикові вікна за рахунок Марківської селищної ради.

В 2015 році на утримання спортивних споруд використано 61.8 тис. грн. на оплату праці 343 тис. грн., нарахування на зарплату 99,1 тис. грн..

 

`        Основні проблеми та питання, що потребують вирішення у 2016 році:

- введення при сільських та селищній раді штатних одиниць з організації спортивно-масової роботи в селах району та селищі Марківка;

- підвищити ефективність функціонування системи дитячо-юнацького спорту, підготовку і відбір кращих спортсменів для подальшого навчання в спеціальних спортивних закладах, поповнення кваліфікованими тренерськими кадрами з волейболу;

-  планування коштів на утримання районної футбольної команди та капітального ремонту адміністративної будівлі ФСК «Нива», глядацьких трибун та бігової асфальтованої доріжки, даху спортивного залу Марківської ДЮСШ;

- збільшити фінансування фізичної культури і спорту, особливо на навчально-тренувальну роботу ДЮСШ, організацію і проведення районних та обласних спортивно-масових заходів (наданий час кошти на участь в обласних та районних змаганнях згідно календаря для учнів ДЮСШ та ФСК «Нива» взагалі відсутні);

- проведення капітального ремонту спортивного залу с. Курячівка і передачі його на баланс Курячівської ЗОШ І-ІІ ст. відділу освіти райдержадміністрації;

- забезпечення в повному обсязі необхідним спортінвентарем та обладнанням ЗОШ району, ДЮСШ, агроформування, підприємства та організації району;

- збереження, розвиток та утримання спортивних споруд, придбання необхідного спортивного інвентарю і обладнання;

 

 

Начальник відділу молоді та спорту

Марківської  райдержадміністрації                                                                                                                                                                    П.М. Якимчук

 

 

 

 

Спартакіада державних службовців

 

13 червня 2015 року в м. Старобільськ відбулася обласна зональна спартакіада серед команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, присвячена Дню Конституції України. Основною метою даного спортивного заходу було зміцнення здоров’я, залучення до занять фізичною культурою і спортом, організація активного відпочинку, пропаганди здорового способу життя серед державних службовців та посадових осіб.

 

Команду нашого району в кількості 15 осіб очолював Сергій Трубіцин - перший заступник голови райдержадміністрації. На урочистому відкритті змагань господарі спортивного свята Старобільчани вручили командам Новоайдарського, Білокуракинського, Біловодського, Новопсковського, Марківського та Станичнолуганського районів запашні короваї.

 

Змагання проводилося серед чоловіків та жінок з шахів, шашок, настільного тенісу та волейболу. За підсумками спортивної боротьби, команда наших волейболістів, капітаном якої був Дмитро Мосьпан - начальник державної казначейської служби у Марківському районі, змагалися в фіналі з командою  Новопскова. При важких погодних умовах в боротьбі з трьох партій спортивна фортуна була на боці Новопсковчан. Зайняте почесне друге місце, із семи команд у наших волейболістів - це також дуже хороший спортивний результат. Другими були наші держслужбовці і в змаганнях з шахів, п’яті місця посіли в змаганнях з настільного тенісу та шашок.

 

Учасники спартакіади нашого району щиро вдячні за змогу взяти участь в даному спортивному заході керівництву Марківської райдержадміністрації, райкому профспілки працівників держустанов, відділу освіти, СТОВ «Фрунзе», Марківського Райспоживтовариства, сироробного заводу та Марківського РТМО.

 

 

 

Відбулися футбольні баталії

 

У спортивному залі Марківської дитячо-юнацької спортивної школи відбулася першість району з міні-футболу. В змаганнях взяли участь аматорські футбольні команди сільських територіальних громад району, прикордонної частини, аграрного ліцею, райвідділу внутрішніх справ, дитячо-юнацької спортивної школи та ТОВ «Нова пошта».

 

Команди зійшлися на майданчику не тільки із прагненням довести свою першість, а й заради отримання задоволення від однієї з найулюбленіших спортивних ігор – футболу.

 

Турнір проводився згідно жеребу в двох підгрупах по коловій системі. Кращими стали команди з с. Курячівка та ТОВ «Нова пошта».

 

За підсумками багатогодинної спортивної боротьби, при активній підтримці вболівальників, переможцем стала команда ТОВ «Нова пошта», друге місце зайняли футболісти з с. Курячівки, третє місце вибороли юні футболісти Марківської ДЮСШ. Додаткового запалу й енергії гравцям подарувала гарна зимова днина. 

 

Команда-переможець та призери отримали грамоти райдержадміністрації та районної ради.

 

Протягом усього турніру гідно представляли свої території спортсмени сіл району, прославляючи своїми спортивними досягненнями.

 

Кращими футболістами визнано Євгена Гуру з с. Курячівки, Максима Черствого із с. Сичанське, Максима Соєнка - учня Марківської ДЮСШ, Олександра Коротуна із с. Лісна Поляна, Миколу Христюка з Марківського аграрного професійного ліцею.

         

Кваліфіковане суддівство забезпечили тренери Марківської ДЮСШ Микола Комісаренко та Володимир Курячий.

 

- Перш за все, спорт – це здоров’я нашої молоді, її активне, здорове дозвілля, її зайнятість. Футбол – це гра командна, яка згуртовує членів команди у спортивній боротьбі, - вітала під час нагороджень переможців заступник голови районної ради Галина Худик. Вона побажала всім гравцям спортивної наснаги та ще більше перемог у майбутньому.

 

В турнірі з міні-футболу, що проходив у смт Біловодськ, взяла участь команда ветеранів футболу району, котру очолив голова районної федерації футболу Сергій Білик. Спортсмени вибороли друге місце.

         

Юні футболісти Марківської ДЮСШ взяли участь в зональній обласній першості з міні-футболу серед учнів 1997-1999 р.н., яка відбулася в смт Новопсков.

     Кубок пам’яті загиблих воїнів-афганців

 

     Серед традицій мешканців Луганщини вже сталою стало проведення спортивних змагань з нагоди відзначення різних знаменних дат.

 

     Чотири роки тому на Міловщині започаткували волейбольний турнір на кубок пам’яті загиблих воїнів-афганців, котрий проводиться саме напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З цьго року змагання отримали статус міжнародних, адже в них взяли участь не тільки команди Міловського, Марківського, Біловодського, Новопсковського районів, а й Чортковського сусідньої Ростовської області Російської Федерації. 

 

     8 лютого до Морозівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, на базі якої й проводився турнір, в супроводі делегацій з’їхалося 9 команд-учасниць. Марківську, котра складалася з Романа Мирошниченка, Віталія Ткаченка, Олександра Мішури, Миколи Кузнєцова, Євгена Кузнєцова, Володимира Курячого очолили голова райдержадміністрації А.К. Лигута, голова райради ветеранів і райорганізації УСВА І.Ф. Левченко. В складі делегації були також  начальник УСЗН райдержадміністрації С.О. Брюховецький та воїни-інтернаціоналісти Ю.І. Сич, О.І. Сич, В.М. Корхов.

 

     Учнівсько-педагогічний колектив школи на чолі з директором Т.М. Бриль влаштували всім теплу зустріч. Команди і гостей привітали меценати змагань депутати облради М.В. Саркісян і О.П. Савченко, голова обласної організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів), депутат обласної ради І.П. Шердець, керівники Міловського району Ю.Г. Гарбуз й В.П. Велікоцький,. Сердечний привіт від марківчан учасникам дружніх баталій передав Андрій Костянтинович.

 

     Волейбольні поєдинки були цікавими, динамічними, запеклими. Ветерани Афганістану мали приємну змогу не тільки вболівати за своїх гравців, а й поспілкуватися з побратимами з інших районів. Марківчани  в цьому турнірі взяли участь вперше і вибороли 5 місце. Свій результат вони присвятили пам’яті земляків, котрі навічно залишилися на випаленій війною землі.

 

                4 квітня 2009 року на стадіоні смт. Новопсков збірна команда учнів Марківського району 1997 р. взяла участь в зональних обласних змаганнях з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч». В змаганнях прийняли участь збірні команди з 3 районів. Вигравши з рахунком 4:0 у команди Білокуракінського району і поступившись господарям Новопсковчанам з рахунком 0:1 наші футболісти зайняли друге місце. В фіналі цих змагань незабаром будуть змагатись Новопсковчани.

            У районі триває Всеукраїнський місячник  по підготовці та ремонту спортивних споруд і майданчиків до весняно-літнього сезону. Луганський обласний центр «Спорт для всіх» надав практичну допомогу, виділивши фарбу різних кольорів для оновлення дитячих спортивних майданчиків за місцем проживання та відпочинку населення. Дана фарба буде використана для приведення в належний вид комплексного спортивного майданчика з нестандартним обладнанням при Марківській гімназії, дитячого майданчика за місцем відпочинку населення скверу «Казка», що в селищі Марківка, а також для пофарбування футбольних воріт і волейбольного майданчика на місцевому стадіоні «Нива».

 

Адреса: вул. Леніна, 18
смт Марківка, Луганська область
92400 Україна тел. (06464)9-28-32
Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту – Якимчук Павло Миколайович. 

      Робота відділу у справах сім’ї, молоді та спорту направлена на забезпечення реалізації державної політики з питань сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури та спорту.
Основними функціями відділу є:
                                              сімейна та демографічна політика
       У напрямку реалізації сімейної політики проводиться робота щодо виконання обласної програми «Луганська родина» на 2007-2012 роки. Відповідно до цієї програми розроблено відповідну програму «Марківська родина», яка затверджена розпорядженням голови райдержадміністрації від 5 грудня  2007 року № 584.
На реалізацію Програми в районному бюджеті передбачено 1980 грн.
Надана слідуюча допомога:
       -придбана квартира розміром 113 кв.м. за рахунок бюджету Луганської області на суму 136 тис.грн;
      -Марківською селищною радою проведено поточний ремонт і оформлення необхідної документації по придбанню квартири;
     -Марківською райдержадміністрацією та селищною радою, підприємствами і організаціями району, приватними підприємцями придбані дитячі ліжечка, дитячий візок, холодильник, пральна машина, дитяча білизна, дитяче харчування та інше на суму 6 487 грн.;
       -Протягом одного року Марківським ЦСССДМ здійснювався соціальний супровід;
       -Марківська районна лікарня забезпечує сім’ю постійним медичним супроводом;
       -На Новорічні та різдв’яні свята, до Всесвітнього Дня родини, Дня матері, Дня захисту дітей, Дня молоді в урочистих обставинах вручаються подарунки та сувеніри Марківською райдержадміністрацією та районною радою, підприємствами селища.
       Родина Шаповал завжди знаходиться в полі зору органів влади Марківського району.служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалісти якого надають сім’ї психологічну допомогу.
       Поновлено банк даних багатодітних сімей району. Станом на 01.01.2009 року в районі проживає 84 багатодітних сімей. З них: 61 сім’я виховує по-троє дітей, 17 сімей виховує по-четверо дітей, 6 сімей виховують 5 та більше дітей. 23 сім’Ї знаходяться під соціальним супроводом у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
       За багатодітною родиною Гурів Олександра Васильовича та Ірини Олексіївни закріплено бізнес-структуру приватного підприємця Дронова В.В., який допомагає сім’ї одягом та іграшками.
        На виконання Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 14.06.2006 року № 1983/388/452/221/556/596/106 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах» розпорядженням голови районної державної адміністрації було затверджено Порядок взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах та створено дорадчий орган з питань координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.
         На обліку у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 77 сімей, в яких виховується 152 дітей.  
         Затверджено План спільних дій між Марківським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Марківською центральною районною лікарнею щодо роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.
         Районним центром зайнятості для членів сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах організовуються громадські роботи. Постійно надається інформація про вакансії. Проводяться семінари, результати яких висвітлюються в районних засобах масової інформації.
16 травня цього року до Міжнародного Дня сім’ї була організована зустріч з головою райдержадміністрації Гнєдком О.М. та головою районної ради Гарбузом Ю.Г. багатодітних та прийомних сімей, де їх поздоровили зі святом та вручили подарунки.
        Надано 785 соціальних послуг 118 сім’ям даної категорії.
        Під час літньої оздоровчої кампанії було оздоровлено 152 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.
       В 2007 році створено соціальний паспорт району, де оновлений банк даних сімей, молоді та дітей району. Згідно соціального паспорту, станом на 01.12.2007 року в районі мешкає 6854 сім’ї, з них: багатодітних – 96 сім’я;
       - молоді – 7055 осіб;
       - дітей віком до 18 років – 3432 осіб.
        З метою пропаганди інституту сім’ї, укріплення сімейних засад у суспільстві проведено ряд заходів: районний фестиваль сімейної творчості «Родинні скарби Луганщини», де перше місце посіли сім’я Каплів з с. Кабичівка та сім’я Скиртачів з с. Кризьке. Прийняли участь в зональній та фінальній частині обласного фестивалю сімейної творчості „Родинні скарби Луганщини”.
        Відділ працює по виявленню кандидатів серед багатодітних матерів району на присвоєння їм почесного звання «Мати-героїня». В даний час 4 жінкам району присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
 
         молодіжна політика
       В зв’язку з необхідністю створення системи патріотичного виховання в Марківському районі, яка забезпечить формування і розвиток соціально значущих цінностей, патріотизму в процесі виховання і навчання в закладах освіти усіх форм власності, з метою підвищення виховної ролі культури, мистецтва і освіти, створення сприятливих політичних, соціальних, економічних, законодавчих, фінансових та організаційних передумов для життєвого самовизначення і самореалізації молоді Марківського району, розв’язання її нагальних проблем, активізації участі молоді району у соціально-економічному, політичному, культурному житті регіону прийнято ряд програм: «Патріот Луганщини» (прийнято відповідне розпорядження від 11 січня 2007 року № 6), «Про роботу з талановитою молоддю на 2006-2010 роки «Творча обдарованість Марківщини» (прийнято відповідне розпорядження від 30 січня 2006 року), «Програма допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання на 2006-2008 роки» (прийнято відповідне розпорядження від 22 лютого 2006 року № 105), «Концепція молодіжної політики в Марківському районі на 2007-2010 роки» (прийнято відповідне розпорядження від 25 січня 2007 року № 31).
       Організовано проведення 17 районних заходів: урочистостей, присвячених Дню молоді, Міжнародному Дню захисту дітей та Дню незалежності України, Дня призовника та урочистих проводів до Лав Збройних Сил України, районний фестиваль дружин юних пожежників, районний фестиваль сімейної творчості «Родинні скарби Луганщини», районний фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль школярів України «Нащадки козацької слави», районна військово-спортивна гра «Блискавиця».
Участь в 17 обласних заходах: обласна спартакіада допризовної молоді в м. Луганськ, військово-спортивна гра „Блискавиця”, участь в зональній та фінальній частині обласного фестивалю сімейної творчості „Родинні скарби Луганщини”, фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль школярів України «Нащадки козацької слави», підготовлено відповідні фінансові звіти.
       Налагоджена співпраця з Марківським міжрайонним об’єднаним військовим комісаріатом. Організовується перевезення призовників на обласні медичні огляди та призов до Збройних Сил України. Спільно з міжрайонним об’єднаним військовим комісаріатом, відділом культури організовуються урочисті проводи до Лав Збройних Сил України призивної молоді.
       Кількість молоді віком від 18 до 35 років становить 7055 осіб.
У реалізації молодіжної політики відділ тісно співпрацює з районним центром зайнятості по працевлаштуванню. Районним центром зайнятості для молоді організовуються громадські роботи. Постійно надається інформація про вакансії. Молоді пропонуються підвищення кваліфікації та здобуття нової професії, яка користується попитом на ринку праці. Щомісячно проводяться семінари, результати яких висвітлюються в районних засобах масової інформації.
        Проводиться профорієнтаційна робота зі школярами та тестування для випускників шкіл.
Протягом літнього періоду 2008 року у районі працювало 5 молодіжних трудових загони: Марківський професійний аграрний ліцей (30 осіб), Бондарівська гімназія (50 осіб), Кризька ЗОШ (30) осіб, Курячівська ЗОШ (20 осіб), Кабичівська ЗОШ (25 осіб).
        Ліцеїсти Марківського професійного аграрного ліцею працювали та відпочивали на Кримському півострові в студентському загоні «Юність».
Інші учасники молодіжних трудових загонів працювали на території Марківського району.
 
       формування здорового способу життя
       З метою виконання наказу управління у справах молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації від 02.04.2007 року № 324 «Про хід виконання заходів щодо профілактики соціально небезпечних хвороб та формування здорового способу життя у молодіжному середовищі» в районі проводиться певна робота.
       У навчальних закладах району визначена інформаційно-просвітницька робота з дітьми та молоддю, спланована виховна робота в контексті статевого виховання, профілактики ВІЛ/Сніду, вживання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів відповідно до рівня психофізичного розвитку учнів на різних етапах навчання, яка розрахована в ЗОШ І-ІІ ступенів на 9 років, а ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназіях на 11 років.
Щорічно двічі на рік в загальноосвітніх закладах району проводяться тижні правової освіти. Так, в поточному році з 10 по 14 березня 2008 року та з 13 по 17 жовтня 2008 року та в рамках роботи Мобільно-консультативного пункту був проведений тиждень профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищах із залученням лікарів Марківської центральної районної лікарні, працівників управління юстиції, співробітників Марківського РВ УМВС та служби у справах дітей. В рамках цього тижня було проведено лекції на теми «Профілактика табакокуріння, алкоголізму серед підлітків», «Бережи здоров’я з молоду», «Наркотики: їх різновиди, причини та наслідки вживання», якими охоплено 670 осіб.
       З метою поліпшення профілактичної роботи попередження соціально-небезпечних явищ та формування здорового способу життя у підлітковому та молодіжному середовищі відділами райдержадміністрації виписується інформаційно-методичний журнал для педагогів та всіх, хто працює з дітьми та молоддю «Інформація. Погляди. Світогляд».
       Для забезпечення підвищення рівня інформованості дітей та молоді щодо вживання алкогольних та наркотичних засобів, загрози ВІЛ-інфекції/Сніду в загальноосвітніх закладах району та у Марківському професійному аграному ліцеї проводяться Дні здоров’я, виставки спеціальної літератури, випуск санітарних бюлетенів відповідної тематики, конкурси малюнків «Я за здоровий спосіб життя».
Проведені групові інформаційно-просвітницькі заходи з питань пропаганди здорового способу життя (лекції, бесіди, відео-лекторії тощо) серед дітей та молоді, відповідно 57 та 2, якими охоплено дітей – 998 осіб, молоді - 52 особи.
       Для організації спортивно-масової роботи в районі є хороша спортивна база: стадіон «Нива» на 1500 місць, 20 комплексних спортивних майданчиків, 14 спортивних залів, 11 футбольних полів, спортивна школа, майданчики з тренажерним обладнанням.
       Проведено ряд спортивно-масових заходів: районні спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, районні спартакіади серед виробничих колективів фізичної культури та спорту, традиційні турніри серед учнів та молоді з футболу, волейболу і греко-римської боротьби.
        В загальноосвітніх закладах і в КФК району працюють спортивні секції з футболу, волейболу, шахів і шашок, настільного тенісу, загальнофізичної підготовки, в яких займається біля 1500 чоловік різних вікових категорій.
         Третім уроком фізичної культури охоплено 1200 учнів зі 109 класів.
        В районній газеті «Радянське слово» розміщено дві статті з профілактики наркоманії, тютюнопаління та алкоголізму серед підлітків та молоді: «Методом «жорсткої» любові» від 25.06.2008 року № 49 та «Сьогодні – Всесвітній день боротьби з наркоманією» від 01.03.2008 року № 17. Розповсюджено 415 буклетів з питань формування здорового способу життя.
        В Марківському професійному аграрному ліцеї центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками центральної районної лікарні та з представниками Товариства Червоного Хреста проведено ряд лекцій, бесід про здоровий спосіб життя за темами «Я і шкідливі звички», «Що я знаю про вплив алкоголю на організм». Організовано перегляд кінофільмів «Обери життя», «Скажи наркотикам ні!».
       В навчальних закладах створено клуби старшокласників, де питання здорового способу життя розглядається в контексті співвідношення «Здоров’я – здоровий спосіб життя – культура здоров’я».
Проведено анкетування учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів Марківського професійного аграрного ліцею з метою виявлення схильності до шкідливих звичок.
       В усіх загальноосвітніх навчальних закладах проведені виховні години, години спілкування на тему «Дітям про СНІД», «Захист від загальнолюдської загрози в наших руках», дискусії «Наркоманія та СНІД – проблеми та рішення», випущені листівки «Молодь за здоровий спосіб життя».
Учнями Бондарівської гімназії розроблена комплексна програма з використанням слайдів «Профілактика СНІДу та наркоманії».
        В Марківській гімназії проведено профілактичні акції «Ты сам отвечаешь за свое здоровье и жизнь», в яких взяло участь 68 учнів 9-11 класів.
       Питання профілактики захворюваності дітей та молоді, виховання здорового способу життя регулярно розглядаються на нарадах керівників та засіданнях науково-методичних об’єднань.
       Щоквартально проводяться засідання Координаційної ради по боротьбі з розповсюдження захворювань, які передаються статевим шляхом, де обговорюються питання стану санітарно-просвітницької роботи з профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом в загальноосвітніх закладах району.
 
        гендерна політика, робота з жінками
       Розпорядженням голови райдержадміністрації від 20 липня 2007 року № 352 було затверджено районну програму з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року, яка використовується відділом у роботі.
       Розпорядженням голови райдержадміністрації від 15 березня 2007 року № 106 було внесено зміни до складу Координаційної ради з ґендерних питань та проблем сім’ї, до складу якої увійшли Цовма О.О., заступник голови райдержадміністрації, Якимчук П.М., начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, Клименко О.Ю., головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, Сальніков Г.В., заступник головного лікаря центральної районної лікарні, Білянський І.І., начальник дільничих інспекторів Марківського РВА УМВС, Шкрабій Л.В., директор Марківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Пальоха Л.М., Тищенко Н.М., голова районної ради жінок, Данильченко І.В., головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації.
        Проведено ряд засідань Координаційної ради з гендерних питань та проблем сім’ї: від 13.03.2008 року, від 22.05.2008 року, від 29.08.2008 року, від 20.11.2008 року.
         В районному центрі зайнятості спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовуються лекції, бесіди з безробітніми жінками на тему „Робота жінок за кордоном”, «Як знайти роботу в Україні», „Як захистити себе на шляху до гендерної рівності”.
         Взаємодія з питання виконання Закону України „Про попередження насильства в сім’ї” відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей райдержадміністрації та дільничих інспекторів існує з 2004 року. Спільно здійснюються виїзди до сімей, де вчинено насильство. Кожна структура застосовує свій метод впливу (проводились профбесіди, виносились попередження, складались протоколи).
За 2008 рік було зафіксовано 81 випадок скоєння насильства в сім’ї, 70 осіб було притягнено до адміністративної відповідальності за статтею 173 ч. 2 КУпАП, видано 81 офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї.
           Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводяться лекційно-тренінгові заняття з даної тематики. При центрі діють спеціалізовані формування: «Служба соціальної підтримки сімей» та «Мобільний консультативний пункт в сільській місцевості», залученими спеціалістами проводяться індивідуальні співбесіди та групові заходи, які поширені на протидію насильства в сім’ї.
          В районі не створені заклади, які надають допомогу потерпілим від насильства в сім’ї. Вона надається працівниками відповідних структур у межах своєї компетенції.
          Спільно з відділом освіти, службою у справах неповнолітніх райдержадміністрації, районним управлінням юстиції та співробітниками РВ УМВС з 17 по 21 березня, з 13 по 19 жовтня та з 8 по 12 грудня поточного року було проведено тиждень правової освіти, де висвітлювалося питання скоєння насильства в сім’ї.
 
         оздоровлення дітей та молоді
        Розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 липня 2003 року № 267 було прийнято та затверджено «Регіональну програму відпочинку та оздоровлення дітей Марківського району на період до 2008 року». У відповідності з програмою було прийнято розпорядження „Про заходи щодо організаційного і фінансового забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2008 року”. Управліннями та відділами райдержадміністрації виконуються заходи, затверджені цим розпорядженням.
        За результатами літньої оздоровчої кампанії в районі оздоровилося 2313 осіб при плані 2030 осіб. З них:
        - діти-сироти, позбавлені батьківського піклування – 29;
        -діти-інваліди – 40;
        -діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 43;
        -діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 152;
        -талановиті та обдаровані діти – 504;
        -діти диспансерної групи – 126;
        -діти девіантної поведінки – 87.
       В 17 пришкільних таборах оздоровилося 1573 учні. В комплексних таборах при ЦДТ та ДЮСШ – 90 вихованців. В ДОТ „Лісова Галявина” – 140 дітей, в МДЦ „Артек” – 4, в ДОК „Южний” – 47, в УДЦ „Молода гвардія” – 2.
      Фінансування літньої оздоровчої кампанії розпочалося в червні місяці поточного року. За весь період використано 72 тис. грн.. з місцевого бюджету та залучено позабюджетних коштів в сумі 242 тис. грн.
      Реалізовуючи програму виховної роботи, яка спрямована на пропаганду здорового способу життя, попередження насильства в підлітковому середовищі, в ДОТ „Лісова Галявина” було організовано роботу мобільного консультаційного пункту, проводилися тренінгові заняття та корекційна робота з дітьми.
       Для забезпечення дітей нашого району путівками до таборів та санаторіїв, розташованих на території держави, для організації змістовного дозвілля, популяризації здорового способу життя в таборах всіх типів зацікавленими службами, що займаються підготовкою літньої оздоровчої кампанії було використано всі можливості.
 
       фізична культура і спорт
         Спортивна база в районі налічує: 1 стадіон «Нива», 20 спортивних майданчиків (з них: 18 належить загальноосвітнім закладам, 2 КП ФСТ «Колос»); 11 футбольних полів (з них 2 – в загальноосвітніх закладах, 1 – КП ФСТ «Колос», 8 – сільськогосподарським формуванням та організаціям району); 13 спортивних залів (10 – в загальноосвітніх закладах, 1 – в Марківському професійному аграрному ліцеї, 1 – в ДЮСШ, 1 – відділення «Лотуре-Агро»), 7 легкоатлетичних ядер, що не входять до складу стадіонів (належать загальноосвітнім закладам І-ІІ ст.); 2 майданчики з тренажерним обладнанням (в Марківській гімназії та Височинівській ЗОШ І-ІІ ст.); 17 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (10 належать загальноосвітнім закладам, 7 – сільськогосподарським формуванням та організаціям району); 5 пристосованих приміщень для занять фізкультурно-оздоровчою роботою з тренажерним обладнанням (1 – в ДЮСШ, 1 – в КП ФСТ «Колос», 3 – в Кабичівській, Височинівській та Бондарівській загальноосвітніх закладах).
          Працює дитячо-юнацька спортивна школа, в 19 навчальних групах якої займаються спортом 364 юних спортсмени району. З учнями проводять навчання 3 штатних тренери та 7 з погодинним навантаженням. Вже не перший рік працюють філії ДЮСШ з футболу в Бондарівській гімназії, Сичанській, Кабичівській ЗОШ І-ІІІ ст., Височинівській ЗОШ І-ІІ ст., з волейболу – в Бондарівській, Караван-Солодківській гімназіях, Сичанській ЗОШ І-ІІІ ст.. В 2007-2008 навчальному році розпочала роботу філія ДЮСШ з футболу в Ліснополянській ЗОШ І-ІІІ ст.
Марківська районна рада кооперативно-профспілкового фізкультурно-спортивного товариства «Колос» налічує в собі 19 колективів фізичної культури (13 – сільгосппідприємства, 6 – організації селища). Основним напрямком діяльності є спортивно-масова робота серед сільського населення району.
          Спортивна база налічує 9 футбольних полів, 1 спортивний зал в с. Курячівка, 1 стадіон «Нива», 5 пристосованих приміщень для занять фізкультурно-оздоровчою роботою. Із них: 1 з тренажерним обладнанням та 2 спортивних майданчики.
          Розвиваються такі види спорту як футбол, волейбол, настільний теніс, волейбол, гирьовий спорт, шахи, шашки, легка атлетика та армрестлінг.
          Щорічно проводиться Спартакіада школярів району.
        Налагоджена фізкультурно-оздоровча робота під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей в пришкільних оздоровчих таборах та таборах праці та відпочинку.
        В загальноосвітніх навчальних закладах району працюють спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу, групи загальної фізичної підготовки. В них займаються 892 учні шкіл району. Третім уроком фізкультури охоплено 1200 учнів зі 109 класів.
         Крім уроків в школах використовуються різноманітні позаурочні форми навчання та методи залучення школярів до занять фізичною культурою: фізкультурно-оздоровчі заняття в режимі дня, домашні завдання, заняття у фізкультурно-оздоровчих гуртках, спортивних секціях, змаганнях.
          Кращі досягнення спортсменів району в обласних змаганнях і турнірах:
          ·ІІ місце чемпіонату Луганської області з футболу серед сільських районів;
         ·У загальнокомандне місце в Х обласних сільських спортивних іграх в 11 видах спорту із 17 команд Луганської області;
          ·3 вікові групи учнівської молоді прийняли участь в фіналі обласних змагань з футболу на приз клубу „Шкіряний м’яч”;
           ·У-УІ місця в обласній спартакіаді допризовної молоді і військово-спортивній грі „Блискавиця”;
          Протягом трьох років збірна команда держслужбовців Марківського району приймала участь в обласних змаганнях і турнірах Старобільської райдержадміністрації, де займала призові місця.
          Кращі любителі гри в шахи і шашки прийняли участь в обласних змаганнях, де зайняли відповідно ІІІ і ІУ загальнокомандні місця.
        Збірна команда учнів Марківської ДЮСШ 1994 р.н. зайняла ІІ місця з міні-футболу першості облспортуправління та управління освіти та науки.
         В лютому 2008 року в м. Старобільськ збірна команда району (дорослі) в обласних змаганнях з міні-футболу виборола І місце із 18 команд.


||
Марківська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Марківка, вул.Леніна, 18
Тел. (06464) 9-19-85, факс 9-18-56
Веб-сайт: http://mar.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@mar.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.mar.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Марківська РДА