Сьогодні: четвер, 18 липня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Марківська РДАДіяльність РДАСоціальна сфера17 травня 2010, 10:36

На захисті інтересів сім'ї, дітей та молоді

17 травня 2010, 10:36

На захисті інтересів сім'ї, дітей та молоді

Директора  центру - Меженська Олена Володимирівна

Адреса: 92400 Луганська обл.., смт. Марківка, пл.. Жовтнева, 21

Тел.. (06464) 92405
 
         Марківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальною установою, яка уповноважена державою брати участь у реалізації державної молодіжної політики, здійснювати соціальну роботу з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей. Штатна чисельність спеціалістів центру 3 одиниці. Пріоритетними напрямками діяльності Марківський РЦСССДМ є:
     - створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, соціальний супровід прийомних сімей;
     - здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих умовах;
     - первинна профілактика негативних явищ серед цільових груп дітей та молоді (наркоманія, венеричні захворювання, СНІД, алкоголізм, насильство в сім’ї);
     - соціальна підтримка багатодітних сімей, дітей-сиріт або
      - попередження раннього соціального сирітства та робота дітей, позбавлених батьківського піклування;
     - соціальна робота з особами, що засуджені до покарання не пов’язаного з позбавленням волі та особами, які повернулись з МПВ;з жінками, які мають намір відмовитись від дитини;
         - соціальна адаптація осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, випускників інтернатних закладів;
         - соціальна підтримка осіб, що мають захворювання на ВІЛ/СНІД ( 3 особи);
         З метою покращення роботи та реалізації національних державних програм стосовно дітей, молоді, сімей різних категорій в центрі створено та функціонує 5 спеціалізованих формувань:
     - Служба соціальної підтримки сімей;
     - Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи у сільській місцевості;
     - Школа волонтерів;
     - Консультаційний пункт при пологовому будинку;
     - Методичний кабінет центру.
  
Мобільний консультативний пункт.
 
        В рамках Мобільно-консультативного пункту згідно спільних угод спеціалістами центру та служби у справах дітей, кримінальної міліції у справах неповнолітніх Марківського РВ УМВС, Марківського районного управління юстиції двічі на рік в загальноосвітніх закладах району та Марківському аграрному ліцеї проводяться тижні правових знань на тему «Право на сім’ю», «Сімейні форми виховання», «Закон і сім’я», «Судовий захист», «Права дитини» та інші.
        За 4 місяці поточного року в рамках МКП здійснено 41 виїзд, проведено 27 групових заходів, охоплено 945 осіб.   В рамках МКП груповими заходами було охоплено 11 загальноосвітніх закладів району, Марківський аграрний ліцей, Центр зайнятості населення. Працівниками центру під час роботи виїзного МКП було надано 219 індивідуальних послуг. В рамках МКП відвідано 46 сімей, складено акти обстеження.
        Марківським РЦСССДМ та підрозділом Марківської кримінально-виконавчої інспекції Міловського міжрайонного відділу УДДУПВП у Луганській області підписано угоду, згідно якої особи, що засуджені до покарання не пов’язаного з позбавленням волі та особи, які повернулись з МПВ направляються до центру з метою отримання соціальної допомоги. За минулий період 2010 року до центру було направлено 28 осіб, яким надано 85 послуг.
  
Служба соціальної підтримки сімей. 
 
        Станом на 01.05.10 р. в місцевому банку даних на обліку перебуває 125 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, в яких виховується 233 неповнолітніх дитини. За 4 місяці поточного року під соціальним супроводом перебувало 16 сімей, в яких виховується 47 дітей, з них 2 сім’ї опікунів, 7 багатодітних та одна особа, яка повернулась з МПВ. За звітний період поточного року знято з соціального супроводу 7 сімей з позитивним результатом. Тобто цим сім’ям було надано допомогу в подоланні складних обставин: оформленні документів на отримання різних видів допомоги в УПСЗН, оформленні паспорту, свідоцтва про народження, реєстрації, допомога в працевлаштуванні, влаштуванні на навчання, організація медичного обстеження та лікування, надання юридичних консультацій, оформлення позовних заяв до суду на отримання аліментів та розірвання шлюбуНадавалась допомога речами, одягом, взуттям та канцелярськими товарами. Всього надано 456 послуг.
        14 травня поточного року сім'ї, які опинились в складних життєвих обставинах та перебувають під соціальним супроводом до Дня сім’ї отримали продуктові набори.
         За ініціативою центру проведено 4 засідання Дорадчого органу з питань координації роботи суб’єктів соціальної роботи з сім'ями, які опинились в складних життєвих обставинах .          За минулий період 2010 року Центром спільно зі службою у справах дітей райдержадміністрації, відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації, кримінальною-міліцією у справах неповнолітніх Марківського РВ УМВС, УПСЗН відвідано та проінспектовано 46 сімей, складено акти обстеження.
         Розпорядженнями голови Марківської райдержадміністрації в районі створено і функціонує 4 прийомні сім’ї, в які влаштовано 7 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Одна сім’я вже функціонує більше трьох років, три сім’ї – близько двох років. З прийомними батьками проводяться заняття щодо підвищення виховного потенціалу і адаптації в навколишньому середовищі та в новій сім’ї дітей даної категорії За 4 місяці 2010 року цим сім’ям надано 95 індивідуальних послуг. Для прийомних батьків та їх вихованців організовуються зустрічі, під час яких діти мають можливість поспілкуватись, а батьки поділитись власним досвідом виховання прийомних дітей. Активно ведеться робота щодо підбору кандидатів в прийомні батьки з метою створення прийомних сімей.
       Одним з пріоритетних напрямків роботи центру є робота з сім’ями опікунів та піклувальників. З усіма опікунами та піклувальниками заключено угоди про співпрацю, згідно яких вони мають можливість звернутись до центру та отримати соціальні послуги. Всього на обліку в МРЦСССДМ перебуває 37 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. 7 осіб із числа дітей-сиріт та 3 випускників інтернатних закладів. До цих дітей завжди особлива увага. Дня них організовуються зустрічі, свята, конкурси, акції. З особами, яким виповнилось 18 років проводиться робота по адаптації до самостійного життя, вирішуються питання працевлаштування та проблеми житла.
 
 Консультативний пункт при пологовому будинку та жіночій консультації
         Марківської ЦРЛ. Основна мета цього спецформування – профілактика раннього сирітства, запобігання випадків відмови жінок від новонароджених дітей. За період 2009 та поточний період 2010 рокі не було жодного випадку відмови від дитини. За звітний період проведено 12 групових заходів, під час яких було показано відеофільми на теми «Аборт і його наслідки», «Інфекції, що передаються статевим шляхом», «Мамо, ти мені так потрібна» охоплено 60 осіб. Роздано презервативів 2400 шт.
        
 Школа волонтерів.
         До роботи в МРЦСССДМ залучено 17 волонтерів, з числа учнівської молоді – 10 осіб, працюючих – 7 осіб. При центрі працює Школа волонтерів за трьома напрямками: первинна профілактика правопорушень та негативних явищ, соціальна робота з сім’ями, вторинна зайнятість та підтримка безробітної молоді, допомога ветеранам, людям похилого віку. Волонтери проходять навчання, мають можливість отримати новий рекламний, інформаційно-просвітницький, лекційний, відео- матеріал. Волонтери центру є ініціаторами та активними учасниками багатьох всеукраїнських та загальнорайонних акцій: «Від серця до серця» «Крапля крові врятує життя», «Молодь проти шкідливих звичок».
         Під час літньої оздоровчої кампанії волонтерами центру проводяться заходи для дітей пільгових категорій в ДОТ «Лісова Галявина» та пришкільних таборах.
      Методичний кабінет.
        Створений з метою надання методичної допомоги волонтерам, спеціалістам організацій-партнерів, заступників директорів з виховної роботи, педагогів організаторів та соціальних педагогів загальноосвітніх закладів району. Центром здійснюється щорічна передплата на такі видання: «Соціальний педагог» , «Соціальний працівник», «Шкільний світ».  За 4 місяці поточного року було створено та розповсюджено 7 видів інформаційно просвітницьких матеріалів (буклетів, брошур, листівок) в кількості 210 штук. Ці матеріали мали таке направлення : пропаганда сімейних цінностей, профілактика насильства в сім’ї – 65 шт., формування здорового способу життя – 50 шт., соціальна підтримка дітей та молоді – 45 шт., іміджева реклама центру 50 шт. Методичними матеріалами центру користуються педагоги організатори загальноосвітніх закладів району. На кожну школу було роздано відеофільми по профілактиці ВІЛ, СНІДу, наркоманії, алкоголізму, куріння.
 
 
                                                
 
 
 02 грудня 2016, 07:45
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  Щорічно 1 грудня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія

докладніше »30 листопада 2016, 13:23
Про проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
Найвищою цінністю будь – якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека

докладніше »21 липня 2016, 14:59
АНАЛІЗ роботи служби у справах дітей за ІІ квартал 2016 року
На обліку служби у справах дітей станом на 01.07.2016 рік перебуває 

докладніше »10 грудня 2015, 12:56
В районі проходить Всеукраїнська щорічна акція "16 днів проти насильства"
З 25 листопада по 10 грудня 2015 року в районі, проходить Всеукраїнська щорічна акція "16 днів проти насильства".

докладніше »27 травня 2013, 08:11
Cпільна нарада
...намічено шляхи спільних дій щодо максимального охоплення вразливих верств населення...

докладніше »17 травня 2010, 10:36
На захисті інтересів сім'ї, дітей та молоді
Марківський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

докладніше »
||

Архів по роках:

2010201320152016
Марківська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Марківка, вул.Леніна, 18
Тел. (06464) 9-19-85, факс 9-18-56
Веб-сайт: http://mar.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@mar.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.mar.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Марківська РДА