Сьогодні: середа, 18 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Марківська РДАДіяльність РДАЕкономіка
Інвестиції

Відділ економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації повідомляє

З метою активізації та розвитку експортної діяльності агровиробників області, сприяння пошуку закордонних торговельних партнерів та нових ринків збуту в країнах ЄС повідомляємо.

У 2016 році за сприяння Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини на порталі «Агроторгівля України» (http://agritrade-ukraine.com.ua) створено Центр підтримки експорту (далі – ЦПЕ).

Основне завдання ЦПЕ: практичні консультації щодо умов доступу до європейських ринків, тарифів, квот, преференцій та стандартів, а також основних аспектів регуляторного середовища. ЦПЕ користується як наробками європейських партнерів, так і іншими спеціальними матеріалами Європейської Комісії та інших установ.

На цей час ЦПЕ розроблено низьку посібників для європейських підприємств щодо виходу на ринки ЄС, а саме:

  • Практичний довідник аграрного експортера до ЄС (http://agritrade-ukraine.com/images/ATU/Бібліо/Практичний довідник.pdf)
  • Практичний довідник органічного експортера до ЄС(http://agritrade-ukraine.com/images/ATU/Практичний довідник органічного експортера до ЄС.PDF);
  • Путівник Єаропейською мережею підприємств http://agritrade-ukraine.com/images/ATU/Путівник Європейською мережею підприємств.pdf).

Зв‘язатись з ЦПЕ можна з понеділка по п‘ятницю з 10 до 13 год. По скайпу agritrade.ukraine. Направити запитання можна на електронну адресу:info@agritrade-ukraine.comабо заповнити форму запиту за посиланням: http://agritrade-ukraine.com/ua/fopma-zapitu.

 

 

 

Управління економічного розвитку і торгівлі Марківської районної державної адміністрації повідомляє, що Нідерландська компанія «4 Potato Holland BV» шукає стабільного постачальника соняшникової олії для потреб кулінарії.

Компанія має намір закуповувати щомісячно 2-4 контейнери по

26-27 тис. л рафінованої соняшникової олії, розфасованої у (1 л) пластикові пляшки.

У випадку зацікавленості, суб’єкти господарювання можуть звертатись безпосередньо до представника компанії Mr. Hans van der Ven, Tel. 31-180- 641390; Fax. 31-180-641399; Mob. 31-653176633; адреса: Handelsweg, 30; 2988 DB Ridderkerk.

 

Також за повідомленням Міністерства закордонних справ Туркменістану (лист від 24.01.2017 № 05/721) відповідно до Митного кодексу Туркменістану з 15 лютого 2017 року при ввезенні на територію Туркменістану товарів, що розміщені у митному режимі вільного обігу або тимчасового зберігання, разом з        документами, які надаються для підтвердження даних, зазначених у вантажній митній декларації, вводиться вимога щодо надання копії митної декларації, оформленої в країні відправника.

Надаємо робочі контакти Посольства України в Туркменістані:

  • Надзвичайний і Повноважний       Посол України в Туркменістані    -

Шевальов Валентин Миколайович;

  •  телефон - (+99312-94-30-25);
  •  електронна адреса Посольства - emb_tm@mfa.gov.ua.

 

 

Управління  економічного розвитку і торгівлі Марківської райдержадміністрації повідомляє, що у період з 06 по 09 квітня 2017 року, у м. Кишинів, Республіка Молдова, заплановано проведення 22-ї Міжнародної туристичної виставки «Tourism. Leisure. Hotels», яка присвячена новітнім тенденціям розвитку туристичної галузі.

Організаторами зазначеної виставки є Агентство з туризму Республіки Молдова та Міжнародний виставковий центр «Моldехро». У виставці візьмуть участь профільні державні органи, представництва міжнародних організацій, професійні асоціації, туроператори, туристичні агентства, готелі, туристичні пансіонати, SРА-курорти і туристичні комплекси, авіакомпанії, транспортні і страхові компанії, організатори конференцій і конгресів, розробники спеціалізованого програмного забезпечення і систем бронювання, компанії, які займаються навчанням у сфері туризму, культури і відпочинку та спеціалізовані видання.

Для отримання більш детальної інформації потрібно зв'язатися з організатором: Міжнародний виставковий центр «Моldехро», контактна особа - Світлана Гелан (тел. +373-22-810-410, +373-69-328-257; е-mail: ghelsn@moldexpo.md).

 

 

 

Управління  економічного розвитку і торгівлі Марківської райдержадміністрації повідомляє, що у період з 07 по 08 лютого 2017 року заплановано проведення найбільшої щорічної міжнародної туристичної виставки «ІМТМ 2017» в Ізраїлі (м. Тель-Авів).

Організатором виставки є компанія «Огtа Ltd». Контактна особа - Орлі Спагнул, менеджер з розвитку бізнесу ІМТМ (тел. +972-3-7584696,
моб. +972-54-6701008, факс +972-3-6384455, е-mail: оrly@огtа.соm).

 

 

 

Управління  економічного розвитку і торгівлі Марківської райдержадміністрації повідомляє, що з метою розвитку та активізації експортної діяльності суб’єктів господарювання району пропонуємо ознайомитись зацікавленим підприємствам з інформаційними матеріалами з даної тематики, які розміщені на сайті Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України: http://rei.mfa.gov.ua/ua/foreign-business/market-review
          Зазначені матеріали стосуються започаткування підприємствами експортної діяльності та її розвитку, умов виходу на зовнішні ринки та ведення бізнесу в окремих країнах світу, можливостях участі у міжнародних тендерних закупівлях тощо.

 

 

Управління  економічного розвитку і торгівлі Марківської райдержадміністрації повідомляє, що інформація щодо найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів які відбудуться протягом 2017 року, знаходиться за посиланням: http://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies
У разі зацікавленості щодо отримання додаткової інформації з питань участі, необхідно зв’язуватись з Посольствами України у відповідних країнах.

            

 

 

Управління  економічного розвитку і торгівлі Марківської райдержадміністрації, за матеріалами обласної військово-цивільної адміністрації, надає для ознайомлення каталог з переліком донорських організацій «Гранти 2017»

за посиланням: http://platforma-msb.org/grants2017/

 

 

 

 

 

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПАСПОРТ

МАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Марківка 2016

 

Шановні друзі!

 

Марківський район є одним із унікальних місць Луганської області.

                                                                                           Марківщина – батьківщина працелюбних людей.

                                                                                             Людей – дії!

Розробка інвестиційного паспорту – це важливий крок в соціально-економічному розвитку району. Тут ви зможете знайти всю інформацію щодо інвестиційної привабливості нашої землі.

Сьогодні на території району є багато можливостей для реалізації інвестиційних проектів. Ефективне використання потенціалу району здатне забезпечити економічний ріст та соціальне благополуччя населення.

Вже багато зроблено, але ще більше треба буде зробити. Безумовно, залучення інвестицій та впровадження досвіду інших територій і країн допоможе розвитку економіки району.

У нас є чим пишатися, ми впевнені в тому, що буде завтра. І, як би складно сьогодні не було, ми прикладемо максимум зусиль для розвитку нашого району.

Екологічно чистий район, вигідне географічне положення, близькість  джерел сировини і ринків збуту товарів, наявність великого сільськогосподарського потенціалу і мережі транспортних комунікацій створюють незаперечні переваги для нашого району як перспективного ринку вкладення ресурсів та залучення інвестицій.

Ми готові розглянути будь-які взаємовигідні пропозиції і будемо раді співробітництву.

Я вірю, що спільними діями ми покращимо добробут мешканців нашого району і області.

 

 

Голова Марківської

райдержадміністрації                                                                    Віктор ЧЕРНІК

 

З М І С Т

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.. 3

РОЗТАШУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ. 3

КОРИСНІ КОПАЛИНИ І РЕСУРСИ.. 3

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ.. 3

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ПРОФІЛІ РОБОЧОЇ СИЛИ.. 3

ПРИРОДНО – КЛІМАТИЧНІ УМОВИ.. 3

ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН ТЕРИТОРІЇ. 3

СОЦІАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА.. 3

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ.. 3

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ. 3


 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Марківський район, як адміністративно-територіальна одиниця, за даними Державного архіву Донецької області існує з грудня 1920 року.

Історія Марківського району нерозривно пов`язана з історією селища Марківка. Виникнення Марківки відноситься до кінця ХVІІ початку ХVІІІ століття. У 1703 році переселенці з Чернігівщини і Полтави заснували поселення, яке назвали Марківкою. Значну частину жителів слободи складали ремісники і кріпосні селяни, які втекли від поміщицького тиску з центральних районів Росії. Для їх розшуку і повернення господарям царський уряд направив на Дон каральний загін на чолі з князем Довгоруким.

Жителі Марківки взяли активну участь в антифеодальному селянсько-козацькому повстанні Кондрата Булавіна.

У 1708 році Марківка була зруйнована і спалена каральним загоном князя Довгорукого, і лише в кінці 20 років ХVІІІ століття поселення почало відроджуватися.

Населення займалося землеробством, скотарством, торгівлею. Хліб для збуту вивозився в порти Азовського моря, а також у Воронезьку, Курську губернії. Пшениця, особливо, «Арнаутка» мала там великий попит.

Згодом почало інтенсивно розвиватися скотарство. Населення розводило коней, свиней, мулів.

Широку популярність отримали вівці під назвою «Айдарські».

Жителі села пережили масову навалу сарани, чуму, холеру. Епідемії і хвороби забрали тисячі людських життів. У 1905 році Харківська земська управа провела повне обстеження Марківки. Згідно зібраних матеріалів тут налічувалося 1405 селянських дворів і 9020 чоловік населення.

Класовий утиск, політичне безправ’я, важкий економічний стан підсилив потяг марківчан до революційно-визвольного руху.

Жителі села активно брали участь в подіях 1905-1918 рр. У січні 1918 року був створений революційний комітет, який очолив Андрій Іванович Єременко, – згодом Маршал, Герой Радянського Союзу і Герой Чехословаччини.

Процес суспільного перетворення села відбувався в жорстокій класовій боротьбі, але вже в 1921 році в Марківці була організована комуна, а згодом і товариство по суспільному обробітку землі. До осені 1930 років колективізація в селі була завершена, селяни об’єдналися в 9 колективних господарств.

Економіка марківських сільгоспартілей швидко міцніла. Велика увага приділялася вирощуванню цибулі, сорт «Марківський», який в 1907 і в 1931 роках на Всесвітній виставці в Парижі був відмічений золотою медаллю. Згодом Марківська цибуля декілька років підряд експортувалася на Кубу.

Марківчани були активними учасниками Всесоюзних сільськогосподарських виставок в м. Москва. Разом з економічними, в селі відбуваються великі культурно-освітні перетворення. Відкриваються клуби, школи, спортивні майданчики; великої популярності набуває спорт, особливо кінний.

До послуг марківчан – районна лікарня, вузол зв’язку, кінопересувки, райгазета, бібліотеки.

Але в цей ритм життя увірвалася війна. 11 липня 1942 року Марківський район окупували фашисти. За півроку окупації району нанесені збитки на суму понад 15 млн рублів. Звільнили район від фашистів в січні 1943 року.

У 1960 році село Марківка стало селищем міського типа. У січні 1965 року на виконання Указу Президії Верховної Ради УРСР Марківський район відновлений як адміністративно-територіальна одиницята існує на даний час.

 

РОЗТАШУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ

Марківський район – розташований на сході України в північно-східній частині Луганської області, у верхів’ях р. Деркул – притоці р. Сіверський Донець.

Має загальну площу 1166 кв. км., що складає 4,4 % від території області.

Район знаходиться в середньонаселеному регіоні Луганщини – на заході його землі межують з Новопсковським районом, на південному заході – із Старобільським, на сході – з Міловським, на півдні – з Біловодським районом Луганської області України, а на півночі і північному сході – з Кантемирівським муніципальним районом Воронезької області Російської Федерації. У районі проживає 15,2 тис. осіб, щільність населення 13 на 1 кв. км.

 

Відстань до важливих об’єктів, кордонів

Відстань від смт Марківка:

- до міста Сєверодонецьк  – 128 км.;

- до найближчої залізничної станції (м. Старобільськ) – 72 км.;

- до найближчого морського порту (м. Маріуполь на Азовському морі) –
397 км.;

- до смт Новопсков – 36 км.;

- до смт Біловодськ – 38 км.;

- до смт Мілове – 52 км.;

- до кордону з Російською Федерацією – 19 км.

На півночі і північному сході кордон Марківського району межує з кордоном Російської Федерації (довжина державного кордону – 36 км.).

 

Автомобільне повідомлення

Через територію Марківського району проходить траса міжнародного повідомлення між Україною і Російською Федерацією. Протяжність доріг загальнодержавного значення – 286 км., республіканського значення – 90 км., місцевого значення – 112 км.

 

КОРИСНІ КОПАЛИНИ І РЕСУРСИ

Надра району багаті на покладі вапняку, піщанику, суглинку, вохри. Суглинки придатні в чистому вигляді для виробництва цегли і черепиці. Запаси його складають 1700 тис. м куб.

Марківське родовище вохри і тугоплавкої глини вважається унікальним, має загальнодержавний статус. Такої нерудної копалини, як «вохра жовта» в Україні і європейській частині колишнього СНД більше немає.

На території району, поблизу с. Лісна Поляна знаходиться джерело мінеральної води. Вода виводиться на поверхню з кам’яновугільних відкладень, з глибини 656 м. За физико-хімічними показниками – це рідина без кольору, прісна, слабо лужна з мінералізацією 1-2 г/дм куб. Відноситься до гідрокарбонатно-хлоридно-сульфатних вод складного катіонного складу. В заключенні, виданому Одеським науково-дослідницьким інститутом реабілітації і курортології відмічено, що вода «Лісова галявина», по своєму хімічному складу і мінералізації близька до води «Золотий колодязь» (Донецька обл.). Вода відноситься до групи лікувально-столових вод, тобто її використовують за призначенням лікаря.

На землях Марківської селищної і Герасківської сільської рад Марківського району розташований загальнозоологічний заповідник місцевого значення «Гераськівський», площею 5356 гектарів.

На території Ліснополянської сільської ради комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Ліснополянська», площею 285,5 гектарів.

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

Таблиця 1. Середня чисельність, природний і міграційний рух населення Марківського району станом за січень-листопад 2015 р.

Показники

Середня чисельність наявного населення

Природний рух населення

Міграційний рух населення
(зовнішня міграція)

К-ть народжених

К-ть померлих

Природний приріст

Число прибулих

Число вибулих

Приріст

Марківський район, осіб

15347

133

252

-119

92

118

-26

Частина в загальній кількості по Луганській області %

2,14

3,39

2,34

х

1,72

2,23

х

Луганська область, всього, осіб

718923

3927

10791

-6864

5347

5299

48

 

 

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ПРОФІЛІ РОБОЧОЇ СИЛИ

 

Таблиця 2. Економічно активне населення Марківського району

Показники

01.10.2015

Кількість економічно активного населення, тис. осіб

*

Зайняте населення, осіб

2084

Середня зарплата по району, грн.

2555

 

* – дані відсутні

 

Таблиця 3. Кількість працездатного населення за 2014 р., чол.

Територіальна приналежність

Всього

Чоловіки

Жінки

Марківський р-н

8964

4805

4159

смт Марківка

3567

1883

1684

Сільська місцевість

5397

 

2922

2475

 

 

У Марківському районі підготовкою молодих фахівців займається Марківський професійний аграрний ліцей.

Учбовий заклад існує з 1984 року. Спочатку як філія Біловодського професійно-технічного училища, а з 1989 року – Марківське професійно-технічне училище № 122. З 2004 року – Марківський професійний аграрний ліцей. У ліцеї займаються професійною підготовкою фахівців зі спеціальностей: тракторист-машиніст, слюсар по ремонту автомобілів, маляр-штукатур, кравець, кухар, кондитер, оператор комп’ютерного набору.

 

Таблиця 4. Установи, що займаються професійною підготовкою трудових ресурсів

Учбові заклади

2016 рік

Професійно-технічні учбові заклади
(ПТУ, ліцеї)

1

Чисельність учнів

147

Слухачів

40

Чисельність працівників

64

 

ПРИРОДНО – КЛІМАТИЧНІ УМОВИ

 

Клімат району характеризується як помірно-континентальний, значний вплив на клімат надає рельєф: в зв’язку з височинами та великою кількістю балок, пов’язані пониження температур, збільшення опадів, періоду снігового покриву, ожеледиця та тумани.

Одним з головних показників клімату є температура повітря. Найтеплішим місяцем року є липень, середня температура якого складає +240 С, а найхолоднішим місяцем року є січень, середня температура якого складає -40 С.

Найбільша кількість опадів випадає в червні 57-62 мм, найменше – в лютому 24-26 мм.

Для Марківського району характерні сильні вітри, головним чином, східного напряму, сухість яких обумовлює високу випаровуваність.

 

ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН ТЕРИТОРІЇ

Сільськогосподарське виробництво є головною галуззю нашого району.

 

Таблиця 5. Зайнятість населення на основних підприємствах району в 2015 р.

Галузь

Підприємство

Основні види діяльності

Чисельність працівників в 2015 році

Виробництво харчових продуктів

ТОВ «Марківський сироробний завод»

Виробництво молочної продукції

86

Виробництво харчових продуктів

ДП «Хлібокомбінат» Марківського районного споживчого товариства

Виробництво хліба і хлібобулочних виробів

18

Добувна промисловість

ТОВ «Промресурси»

Добування піску і гравію

1

Сільське господарство

ПАТ «Бондарівське»

Вирощування фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв і прянощів

40

Сільське господарство

СТОВ «Оріон»

Вирощування зернових і технічних культур

18

Сільське господарство

ТОВ «Айдар»

Вирощування зернових і технічних культур

140

Сільське господарство

ТОВ «Мирне Плюс»

Вирощування зернових і технічних культур

134

Сільське господарство

СТОВ «Фрунзе»

Вирощування зернових і технічних культур

184

Сільське господарство

СТОВ «Вікторія Плюс»

Вирощування зернових і технічних культур

80

Сільське господарство

СТОВ «Агрофірма» Марківське»

Вирощування зернових і технічних культур

76

Сільське господарство

Виробничий підрозділ «Україна Марківська» ПП СВФ «Агро»

Вирощування зернових і технічних культур

63

Сільське господарство

Виробничий підрозділ «Веселе» ПП СВФ «Агро»

Вирощування зернових і технічних культур

29

Сільське господарство

Виробничий підрозділ «Маяк»ПП СВФ «Агро»

Вирощування зернових і технічних культур

55

Сільське господарство

Виробничий підрозділ «Лобасово» ПП СВФ «Агро»

Вирощування зернових і технічних культур

63

Сільське господарство

Виробничий підрозділ «Лісна Поляна», ПП СВФ «Агро»

Вирощування зернових і технічних культур

62

 

 

Таблиця 6. Структура тваринництва в розрізі провідних сільськогосподарських підприємств Марківського району за 2015 рік

 

Назва господарства

Поголів’я

Надій на 1 корову за рік, кг

Середньодобовий приріст, грам

ВРХ

в т.ч. корови

Свині

Вівці

1

СТОВ «Фрунзе»

1540

401

-

-

3620

300

2

ТОВ «Айдар»

-

-

-

1560

-

-

3

ТОВ «Мирне Плюс»

358

100

-

-

-

350

4

ФГ «Агро-Макс»

512

268

-

-

5800

542

 

 

 

Таблиця 7. Структура рослинництва в розрізі провідних сільськогосподарських підприємств

Марківського району за 2015 рік

Назва підприємства

Адреса господарства

ПІБ керівника

К-ть працівників

Основні види діяльності

Площа всього, га

Валовий збір зернових і зернобобових, ц

Урожайність зернових, ц/га

Об’єм реалізації зернових

Валовий збір соняшнику, ц

Урожайність, ц/га

1

СТОВ «Оріон»

92424 Луганська обл.

Марківський р-н

с. Кризьке,

вул. Радянська, 24

Кліщов Вадим Сергійович

18

Рослинництво, тваринництво

3638,5

3032

25

2200

1780

16

2

СТОВ «Фрунзе»

92411 Луганська обл.

Марківський р-н с. Височинівка,

вул. Радянська, 50

Брюховецький Олександр Петрович

184

Рослинництво, тваринництво

3715,1

4418

37,7

3000

2200

16,1

3

СТОВ «Айдар»

92410 Луганська обл.

Марківський р-н

с. Красне Поле,

вул. Шкільна, 9

Природа Віктор Іванович

140

Рослинництво, розведення овець

6010,2

11443

36,9

8500

4750

22,6

4

СТОВ «Мирне Плюс»

92441 Луганська обл.

Марківський р-н

с. Караван-Солодкий,

вул. Радянська, 13

Пульна Наталія Василівна

134

Рослинництво, тваринництво

5066,9

8365

44,7

5500

4622

23,5

5

СТОВ «Вікторія Плюс»

92422 Луганська обл.

Марківський р-н

с. Кабичівка,

вул. Леніна,
118 «б»

Бондар Олександр Михайлович

80

Рослинництво

4260,4

6332

34

4800

1248

22,4

6

СТОВ «Агрофірма «Марківське»

92444 Луганська обл.

Марківський р-н

смт Марківка,

вул. Леніна, 121

Палазюк Олександр Олексійович

76

Рослинництво

7548,9

6749

24

5200

5195

25

7

ПАТ

«Агротон»

92400 Луганська обл, Марківський р-н, смт Марківка, вул. Єременко, 21

Григоренко Сергій Олександрович

 

272

Рослинництво

18069,2

30172

36,7

25000

12249

20,6

 

 

СОЦІАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА

У районі функціонує 4 дошкільних навчальних заклади: 2 – в селищі на балансі Марківської селищної ради, 1 – в с. Курячівка – на балансі Бондарівської сільської поради, 1 приватний – с. Височинівка – власник СТОВ «Фрунзе». Навчально-виховний процес здійснюють 30 педагогічних працівників. Всіма формами дошкільної освіти охоплено 350 дітей (віком від 3 до 6 років). Із них дошкільні навчальні заклади відвідують 247 дітей, у дошкільних групах при загальноосвітніх навчальних закладах виховуються 56 майбутніх першокласників, соціально-педагогічним  патронатом охоплено 47 дітей чотирирічного віку в сільській місцевості, де немає дошкільних установ.

На території району функціонують 13 загальноосвітніх учбових закладів, з них: 3 гімназії, 10 загальноосвітніх шкіл, в яких навчаються 1411 дітей.

З метою виховання учнів в позаурочний час в районі працюють Центр дитячої творчості і дитячо-юнацька спортивна школа, які відвідують відповідно в 2015 році 426 і 240 вихованців. Працюють філії дитячо-юнацької спортивної школи в Бондарівській гімназії, Сичанській, Кабичівській ЗОШ І-ІІІ ст. і Центру дитячої творчості в Кризькій ЗОШ І-ІІІ ст., Бондарівській гімназії, Марківській ЗОШ І-ІІ ст. №1, Ліснополянській ЗОШ І-ІІІ ст.

У сфері охорони здоров’я медичну допомогу населенню надають: центральна районна лікарня, 3 амбулаторії, одна з них загальної практики сімейної медицини, 20 фельдшерських та 1 фельдшерсько-акушерський  пункти.

Організацію дозвілля населення і культурно-просвітницьку діяльність в районі здійснюють: 20 клубних закладів: 1 – районний будинок культури, 8 – сільських будинків культури, 11 – сільських клубів; 15 бібліотек; школа естетичного виховання; Народний музей історії Марківського району.

Для занять фізичною культурою і спортом в районі наявна відповідна матеріально спортивна база, яка налічує: 1 стадіон «Нива» на 1500 місць, 26 спортивних майданчиків (волейбол, баскетбол, міні-футбол), 14 спортивних залів, 6 футбольних полів, 6 майданчиків з нестандартним устаткуванням, зал боротьби, 8 дитячих спортивних гральних майданчиків за місцем проживання дітей в смт  Марківка, і 2 майданчики в 2 дитячих садах, що знаходяться на території району. Також 9 приміщень для занять фізичною культурою і спортом, 6 приміщень з тренажерним обладнанням.

 

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ

Природний потенціал Марківщини об’єднує унікальний степовий ландшафт з лісами, ставками, джерелами і балками, забезпечуючи найсприятливіші кліматичні умови для розвитку різних видів туризму на території району.

Тут неповторно квітне, вкриваючи «червоними горизонтами», воронець, переливаються «сріблястими» ковдрами полин і ковила, прозора, смачна, цілюща і лікувальна джерельна вода, тут бере свій початок тиха і чиста річечка Деркул, що впадає до Сіверського Донця. Живописні запашні трави, соснові і дібровні ліси роблять повітря чистим і легким, а в прозорих дзеркальних ставках водяться раки, безліч видів риб. Все це сприяє активному відпочинку людини і сприяє зміцненню його здоров’я.

Практично первозданна природа, віддалення від промислових міст і їх метушні дає можливість людині побути наодинці з самим собою і природою. При необхідності поспілкуватися з людьми, випромінюючими селянську мудрість і доброту, хлібосольну гостинність.

Кожен тут знайде все, що йому до душі: неповторні сходи і заходи сонця, рибалку, збір грибів і ягід, піші і велосипедні прогулянки. Люди, що цікавляться народною творчістю і промислом: хто в’яже, хто займаються вишивкою, хто вишивкою бісером, ще декупажем, малюванням, фольклором і танцями, тощо.

Туристи, що цікавляться історією і пам’ятниками старизни, почерпнуть для себе багато нового.

На території Марківського району працює дитячий оздоровчий табір «Лісова Галявина».

Він розташований в живописному куточку дубового лісу – урочища «Ліскове» на відстані 6 км від автобусної станції селища Марківка.

З селищем його сполучає дорога з твердим покриттям.

Табір знаходиться в екологічно чистій зоні.

Віддаленість від найближчих промислових міст більше ста кілометрів.

На території табору знаходиться свердловина № 5275-Д підземних мінеральних вод.

З мікрокомпонентів, які визначають санітарно хімічний склад води (іони амонія, нітрати) і токсичні мікроелементи, – хром, свинець, цинк, селен, кадмій, мідь, стронцій, ртуть, миш’як – не виявлений.

При хороших санітарно бактеріологічних, санітарно хімічних показниках вода може бути використана для бальнеолікування (питне лікування).

При виділенні необхідних капітальних вкладень в оздоровчий дитячий табір «Лісова Галявина» можливо перепрофілювати його в регіональний лікувально-оздоровчий табір для дітей із захворюваннями на цукровий діабет і порушеннями обміну речовин.

Перспективним напрямом є розробка родовища вохри. Марківське родовище вохри і тугоплавкої глини вважається унікальним, має загальнодержавний статус. Такої нерудної копалини, як «вохра жовта» в Україні і європейській частині СНД більше немає.

ТОВ «Промресурси» розроблений інвестиційний проект «Добування та переробка вохри в натуральний пігмент та наповнювач для лакофарбової промисловості. Добування та переробка тугоплавкої глини в облицювальну та клінкерну цеглу».

Для юридичного забезпечення і забезпечення практичної діяльності ТОВ «Промресурси» були оформлені і отримані всі необхідні дозвільні документи.

Вивчення кон’юнктури ринку показало, що вохровий пігмент потрібен як підприємствам України, так і Російській Федерації.

ТОВ «Промресурси» виробило експериментальну партію пігменту з метою вивчення споживчого попиту на отримуваний товар. Отримані перші позитивні відгуки, які свідчать про конкурентоспроможність природного пігменту під маркою «MARKO».

Другий компонент родовища – тугоплавка глина з високими характеристиками для виробництва керамічної продукції: лицьова, рядова і фігурна керамічна цегла, клінкерна цегла, керамічні блоки великих розмірів.

Випуск такої продукції передбачає використання сучасної енергозбережної технології – жорсткої екструзії, широко поширеної в Європі. В даний час ТОВ «Промресурси» проводило переговори з виробничими компаніями Європейського союзу про придбання такого устаткування, що відповідає найсучаснішим стандартам світових виробників.

Сировина Марківського родовища була досліджена в лабораторії фірми «Wienerberger» (Австрія), яка підтвердила, що глина повністю відповідає вимогам, що пред’являються до сировини, вживаної в даній технології.

Отже, вигідне географічне положення, близькість джерел сировини і ринків збуту продукції, наявність великого сільськогосподарського потенціалу і мережі транспортних комунікацій, екологічно чисте довкілля роблять район привабливим для залучення інвестицій в найрізноманітніші сфери діяльності: розвиток сільського господарства, розвиток тваринництва, розвиток садівництва, баштанних культур, розвиток промисловості, розвиток санаторно-курортної діяльності.

 

 

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ

Пропозиція 1

1.

Інформація про підприємство

 

 

1.1.

Повна назва підприємства (установи)

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОМРЕСУРСИ»

 

1.2.

Організаційно-правова форма

 

Товариство з обмеженою відповідальністю

 

1.3.

Учасники статутного фонду (більше 50%)

 

 державна

комунальна власність

юридичні особи

фізичні особи

іноземна особа

 

1.4.

Рік створення

 

2002 р

 

1.5.

Адреса підприємства (установи)

 

смт Марківка, Марківський район, Луганська область

 

1.6.

Контактні телефони

 

050 561 32 17

1.7.

Електронна адреса

Веб-сайт

 

prommkz@yandex.ru

 

1.8.

Керівник

Посада

Контактний телефон

Наявність закордонного паспорта

 

Потапов Юрій Олексійович

Директор

 

 так          немає

 

1.9.

Контактна особа

Посада

Контактний телефон

Володіння іноземними мовами для проведення переговорів

Наявність закордонного паспорта

 

Пивоваров Анатолій Петрович

Помічник директора

050 561 32 17

  англійський         німецький                 інший

  так          немає

 

1.10.

Наявність проспекту про підприємство

(установі) (якою мовою)

 

російською

 

2.

Сфера діяльності підприємства

 

 

2.1.

Галузь

 

Виробництво будівельних матеріалів

 

2.2.

Вид діяльності за КВЕД (код і розшифровка)

 

14.21.0 Добування піску і гравію

14.22.0 Добування глини і каоліну

14.30.0 Добування мінеральної сировини для хімічної промисловості і виробництва добрив

26.40.0 Виробництво цеглини, черепиці і інших будівельних виробів з випаленої глини

 

2.3.

Продукція, послуги

 

Виробництво будівельних матеріалів

 

2.4.

Ринки збуту продукції

 

  внутрішній ринок

  зовнішній ринок

 

2.5.

Сировинна база

 

  місцева (район, область)

  Україна

  інші країни

 

2.6.

Наявність ліцензії, сертифікати, дозволи (які саме)

 

Всі необхідні документи для видобутку сировини і виробництва продукції

 

2.7.

Представництва в інших містах (дочірні компанії, представництва, філії)

 

Немає

 

2.8.

Наявність ділерської мережі

 

Немає

 

3.

Земельна ділянка, інфраструктура

 

 

3.1.

Площа земельної ділянки

 

7 гектар і 11,6 гектар

 

3.2.

Опис сусідньої території

 

Поля

 

3.3.

Наявність транспортного повідомлення

Автомагістралі

Залізниця

 

Автомагістралі

 

3.4.

Наявність власного джерела електропостачання

 

  так

  немає

 

3.5.

Наявність котельної

 

  так

  немає

 

3.6.

Водопостачання

 

  так

  немає

 

4.

Нерухомість

 

 

4.1.

Оренда

Власна нерухомість

 

 

 

4.2.

Дата введення в експлуатацію, ремонт

 

2002 рік

 

4.3.

Кількість будівель і споруд

 

9

4.4.

Загальна площа

 

7 гектар

 

4.5.

Адміністративна площа

 

300 кв. м

 

4.6.

Виробнича площа

 

7 гектар

 

4.7.

Площа складських приміщень (склади, ангари)

 

7 гектар

 

5.

Машини і виробниче устаткування

 

тис. гривень - 0

 

Кількість – 0

 

5.1.

Є виробниче устаткування

 

Відсутнє

 

 

У робочому стані

У неробочому стані

 

Відсутні

 

5.2.

Транспортні засоби

 

Відсутні

 

 

Легкові

Вантажні

 

Відсутні

 

6.

Персонал

 

 

6.1.

Кількість тих, що працюють на підприємстві

Повний робочий день

Неповний робочий день

 

1 особа

 

6.2.

Адміністративний персонал

Обслуговуючий персонал

Виробничий персонал

 

1 особа

 

6.3.

Середня заробітна плата по підприємству:

Адміністративний персонал

Обслуговуючий персонал

Виробничий персонал

 

Не нараховується

 

6.4.

Навчання персоналу (тренінги, семінари, обмін досвідом)

 

  так

  немає

 

7.

Фінансова діяльність

 

 

7.1.

Розмір статутного фонду

 

1000 000,00 грн.

 

7.2.

Баланс за останні три роки (доповнення)

 

 

7.3.

Звіт про фінансові результати (доповнення)

 

---

7.4.

Звіт про рух грошових коштів (доповнення)

 

---

7.5.

Обслуговуючий банк

Наявність валютних рахунків

Рахунки в національній валюті

 

 

 

 

7.6.

Чи проводиться на підприємстві аудит (ким)

 

так

немає

 

7.7.

Досвід роботи з кредитами

 

  так

  немає

 

7.8.

Досвід роботи з векселями

 

  так

  немає

 

7.9.

Середня тривалість заборгованості

Кредиторська

Дебіторська

 

 

---

7.10.

Наявність фінансового планерування (бюджету)

 

  так

  немає

 

8.

Інвестиційний проект

 

 

8.1.

Назва інвестиційного проекту

 

Добування та переробка вохри в натуральний пігмент та наповнювач для лакофарбової промисловості. Добування та переробка тугоплавкої глини в облицювальну та клінкерну цеглу

 

8.2.

Опис інвестиційного проекту:

-          об’єкт інвестування;

-          локалізація (місце розміщення);

-          характеристика об’єкту інвестицій;

-          поточний стан проекту;

-           

Промислове виробництво цегли з глини і вохрового пігменту. Розташовано на території Марківського району Луганської області. Виробничий комплекс. Проект на початковій стадії.

 

8.3.

Вартість інвестиційного проекту:

Власні засоби

Позикові засоби

Бюджетні кошти

 

50 млн. Євро.

3 млн. Євро.

0.

0.

8.4.

Вигляд інвестицій

 

  капітал   _  кредит   _  устаткування

 

8.5.

Термін окупності

 

5 років

 

8.6.

Стадія готовності проекту

 

  проектна документація

  проектні рішення

  техніко-економічне обґрунтування

  бізнес-план

 

8.7.

Ринки збуту продукції (послуг)

 

  внутрішній ринок

  зовнішній ринок

 

8.8.

Наявність маркетингових досліджень

 

  так

  немає

 

 

 

Управління економічного розвитку і торгівлі Марківської райдержадміністрації повідомляє, що за інформацією Торгово-промислової палати України впроваджена та діє нова інтерактивна платформа «Електронна база інвестиційних проектів» (далі - ЕБІП), яка покликана допомогти українським підприємствам у пошуку інвесторів та реалізації інвестиційних проектів.

 

У свою чергу, для українських та іноземних інвесторів ЕБІП є зручним інструментом для пошуку актуальних українських інвестиційних проектів.

 

ЕБІП розміщена в мережі Інтернет у вільному доступі для всіх користувачів за наступним посиланням: http://іnvest.ucci.оrg.ua

 

Новий зручний сервіс Торгово-промислової палати України сприятиме збільшенню зацікавленості серед вітчизняних та іноземних інвесторів щодо українських проектів, покращенню інвестиційного клімату нашої країни, оскільки інформація про ЕБІП також буде поширена через міжнародну систему торгово-промислових палат.

 

 

 

 

Капітальні інвестиції

Підприємствами та організаціями району за січень – червень 2015 року освоєно (використано) капітальних інвестицій на суму 2296 тис. грн., що складає 0,4% до загального обсягу по Луганській області.

Прийняття в експлуатацію житла за січень – червень 2015 року у Марківському районі не було.


Інвестиційний паспорт Марківського району


 

 

ИНВЕСТИЦИОННАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ

в разрезе сельскохозяйственных предприятий Марковского района

за 2012 год

       Сельхозпредприятиями района в 2012 году на развитие сельского хозяйства вложено инвестиций всего на сумму 13118 тыс. грн, в том числе на развитие отрасли животноводства 1700 тис. грн, на приобретение 35 единиц техники – 9143 тис. грн и другие инвестиции на сумму 2275 тыс. грн, из них на ремонт детского садика – 212 тыс. грн.

 

ООО «Айдар»

Закуплено 12 единиц сельскохозяйственной техники на сумму 6202 тыс. грн.

 

СООО «Фрунзе»

Всего вложено инвестиций на сумму 2644 тыс. грн., из них:

закуплено 15 единиц сельскохозяйственной техники на сумму 1702 тыс. грн.,

на развитие отрасли животноводства – 730 тыс. грн.,

ремонт детского садика – 212 тыс. грн.

СООО «Орион»

Закуплено 1 единицу сельскохозяйственной техники на сумму – 105 тыс. грн.

 

ООО «Мирное Плюс»

Всего вложено инвестиций на сумму 2856 тыс. грн. тыс. грн., из них:

закупка сельскохозяйственной техники, оборудования и инвентаря на сумму 1884 тыс. грн., 

на развитие отрасли животноводства (для формирования основного стада КРС) – 972 тыс. грн.

 

ООО «Виктория Плюс»

Закуплено 4 единицы сельскохозяйственной техники на сумму 700 тыс. грн.

 

ФХ «Агро Макс»

Всего вложено инвестиций на сумму 600 тыс. грн (приобретение техники и инвентаря)

 

ОАО «Бондаровское»

Всего вложено инвестиций на сумму 6 тыс. грн.

 


Інвестиційний потенціал Марківського району

Капітальні інвестиції за 2011 рік

   За січень – грудень  2011 року підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій у фактичних цінах   на суму 10275 тис. грн., з яких 7390 тис грн. (71,9%)- інвестиції в основний капітал.

   Темпи зростання до січня – грудня 2010 року інвестицій в основний капітал – 51,1%.

   В структурі капітальних інвестицій питома вага інвестицій в основний капітал  проти відповідного періоду минулого року  зменшилась на 17,9 в. п. ,   інвестицій в машини, обладнання та інвентар - на 31,7в. п , інвестиції  в транспортні засоби збільшились  – на 11,1в. п.,   витрати на капітальний ремонт   – на 8,8 в. п.,  існуючі будівлі та споруди – на 6,9 в. п, на капітальне будівництво –  на 3,3 в. п., довгострокові біологічні активи тваринництва – на 0,8 в. п.            

   За джерелами фінансування: кошти державного бюджету склали -  14,0%, кошти місцевих бюджетів 2,9%,  власні кошти підприємств – 80,8%, інші джерела фінансування – 2,3%. Капітальні інвестиції за окремими видами матеріальних активів розподілилися так: машини та   обладнання  – 46,4%, транспортні засоби – 16,2%, інженерні споруди – 16,1%,  житлові будівлі – 9,5%, не житлові будівлі – 8,1 %.   

   Якщо проаналізувати інвестиції в основний капітал за видами економічної діяльності то на сільське господарство припадає – 79,4%,  державне управління –12,2%,  операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг – 3,0%, охорону здоров’я – 2,1%,    виробництво та розподілення газу – 1,9%, освіту – 0,9%, будівництво – 0,2%, фінансова діяльність 0,2%, промисловість – 0,1%.


 

Капітальні інвестиції за 9 місяців 2011 року.

     За січень – вересень 2011 року підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій на суму 6707 тис. грн., з яких 5199 тис грн. (77,5%) – інвестиції в основний капітал.

     Темпи зростання до січня – вересня 2010 року інвестицій в основний капітал – 83,9%.

     В структурі капітальних інвестицій питома вага інвестицій в основний капітал проти відповідного періоду минулого року зменшилась на 15в. п., інвестицій в машини, обладнання та інвентар - на 33в. п , інвестиції в транспортні засоби збільшились – на 12,7 в. п., витрати на капітальний ремонт – на 12,3 в. п., відбулося освоєння капітальних інвестицій на капітальне будівництво – 10,1% від загального обсягу капітальних інвестицій та на довгострокові біологічні активи тваринництва – 3,4%.

     За джерелами фінансування: кошти державного бюджету склали – 8,5%, кошти місцевих бюджетів 0,8%, власні кошти підприємств – 90,7%. Капітальні інвестиції за окремими видами матеріальних активів розподілилися так: машини та обладнання – 55,8%, транспортні засоби – 14,3%, не житлові будівлі – 10,8 %. в інженерні споруди – 19,1%.

     Якщо проаналізувати інвестиції в основний капітал за видами економічної діяльності то на сільське господарство припадає – 81,6%, державне управління –14,6%, виробництво та розподілення газу – 2,5%, освіту – 1,3%.


Капітальні інвестиції за І квартал 2011 року.

     За січень – березень 2011 року підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій на суму 1286 тис. грн., з яких 1081 тис грн. (98,6%) - інвестиції в основний капітал.

     Темпи зростання до січня – березня 2010 року інвестицій в основний капітал – 382,6%.
     В структурі капітальних інвестицій питома вага інвестицій в основний капітал проти відповідного періоду минулого року збільшилась на 5,1 в. п. , в транспортні засоби – на 18,7 в.п., інвестицій в машини, обладнання та інвентар зменшились на 41,0 в. п., витрат на капітальний ремонт – на 5,4 в. п.            
      За джерелами фінансування: кошти державного бюджету склали - 1,5%, власні кошти підприємств – 98,5%. Капітальні інвестиції за окремими видами матеріальних активів розподілилися так: машини та обладнання – 41,0%, транспортні засоби – 36,4%, не житлові будівлі – 22,1 %, в інженерні споруди – 0,5%.
     Якщо проаналізувати інвестиції в основний капітал за видами економічної діяльності, то на сільське господарство припадає – 70,6%, державне управління –23,3%, виробництво та розподілення газу – 6,1%.

 


        Інвестиції

 

           За І півріччя 2010 року підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій на 1933 тис. грн, з яких 1813 тис. грн - інвестиції в основний капітал (темп росту до 2009 року – 65,3%).
           За видами економічної діяльності інвестиції в основний капітал припадають на:
·          сільське господарство –44,7%;
           охорону здоров’я – 52,5%
·          виробництво та розподіл газу – 2,1%;
·          переробну промисловість – 0,3%;

                                               «Із ПРООН співпрацювати – селам нашім розквітати»

              Наше село Курячівка розташоване в живописному містечку біля якого протікає річка Деркул. Відноситься воно до Бондарівської територіальної громади у власності якої знаходиться ФАП, дитячий садочок, сільський клуб, бібліотека, пошта та дві загальноосвітні школи. Всього в Курячівці 220 домогосподарств, жителів – 493.

              Село сьогодні потребує значних капітальних вкладень на утримання та ремонт даних об’єктів, його розвиток. Таких коштів держава не виділяє, а бюджет сільської ради є дотаційним. Тому, коли в 2009 році в Марківський район прийшов     Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», у громади села з’явилася можливість покращити умови життя курячан через співпрацю з Проектом шляхом створення громадської організації та реалізацією пріоритетного мікропроекту громади по ремонту Курячівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Школа була побудована в 1974 році та знаходиться в центрі села, є його окрасою, поряд - братська могила загиблих воїнів, реставрована у 2006 році, будинок культури, дитячий садочок. пошта. Ми любимо своє село, яке для нас найкраще, тому, стараємося зробити все можливе, щоб воно з кожним роком оновлювалося, становилося ще привабливішим. В 2009 році завдяки спонсорській допомозі ТОВ «Лотуре – Агро» (філія «Марківська» підрозділ «Курячівка») до приміщення Курячівської ЗОШ був прибудований новий, сучасний ганок, і школа відразу отримала сучасний вигляд. Але проблемними залишалися вікна, через які втрачалось велика кількість такого дорогого взимку тепла, до того ж в будівлі не була б зайвою і шумоізоляція. Тому, коли активісти громади дізналися, що Проект ЄС/ПРООН може допомогти в цьому питанні, зробили все можливе, щоб налагодити з ним співпрацю.
             На перших установчих зборах йшлося про доцільність створення громадської організації, про проблеми, які вона буде вирішувати. Присутні на зборах вирішили створити свою громадську організацію, яка буде представляти інтереси курячан та піклуватися про розвиток свого села при дієвій допомозі Проекту ЄС/ПРООН. Таким чином, 18 вересня 2009 року була створена ГО «Марківська районна організація «Місцевий розвиток», обраний керівний та виконавчий орган, затверджений Статут ГО.

              Головою ГО був обраний Палазюк Олександр Олексійович, відповідальний, енергійний молодий чоловік, патріот свого села.

            Функціональна група розробила план розвитку організації та на загальних зборах визначила пріоритетність проектів для їх планового вирішення. Всі жителі громади першочергово вирішили провести капітальний ремонт Курячівської ЗОШ І-ІІ ступенів. З метою отримання якісних послуг навчально-виховного процесу, дотримання санітарно – гігієнічних норм та збереження тепла в приміщенні школи вирішили зробити заміну вікон на енергозберігаючі.        Бондарівська сільська рада підтримала ідею розробки мікропроектної пропозиції «Капітальний ремонт Курячівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Заміна вікон на енергозберігаючі» та винесла її на засідання Форуму місцевого розвитку Марківського району (що діє при райдержадміністрації та допомагає сільським громадам вирішувати різноманітні питання розвитку у партнерстві з органами влади різного рівня).
             Загальна вартість мікропроекту склала 150 тис. грн. Громада на спів фінансування проекту зібрала 5 тис грн. Значний грошовий вклад у впровадження мікропроекту внесли районна та обласна державні адміністрації, спонсори ТОВ «Лотуре – Агро» (філія «Марківська» підрозділ «Курячівка») в особі керівника підрозділу Білокобильського Анатолія Олександровича. З ПРООН була підписана Угода щодо співфінансування мікропроекту «Капітальний ремонт Курячівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Заміна вікон на енергозберігаючі».
             17 грудня 2009 року на засіданні Тендерного комітету були розглянуті цінові пропозиції учасників конкурсу. Переможцем торгів стало об’єднання «Луганськоблагробуд». З ним і було затверджено проектно-кошторисну документацію на виконання робіт.
             В переддень Нового року були вставлені перші вікна в класних кімнатах, а на даний час – на двох поверхах школи капітальні роботи завершено. З ранку і до пізнього вечора працюють робітники об’єднання «Луганськоблагробуд». На даний час уже закінчується впровадження мікропроекту. А це означає, що уже 1 вересня оновлене приміщення школи привітно зустріне своїх вихованців. І все це – завдяки співпраці з ПРООН.
             Велику допомогу по підготовці та оформленню документації мікропроектної пропозиції «Капітальний ремонт Курячівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Заміна вікон на енергозберігаючі» надавали представники Луганського обласного підрозділу впровадження Проекту/Обласного Ресурсного Центру Розвитку Громад та Марківської районної державної адміністрації - Цовма Олена Олександрівна.
             Активісти громади Таранова С.С., Ковган З.М., Кувичко К.С., Панченко О.І. проробили велику роз’яснювальну роботу серед жителів села, роботу по оформленні документації громади.
А тренінги ПРООН допомогли активістам ГО - управляти діяльністю громадської організації, вести бухгалтерський облік та фінансову звітність.
             Громадою зроблений перший крок для розвитку свого села: жити по сучасному, по європейські. Досвід роботи з Проектом ЄС/ПРООН допоміг нам зрозуміти, що громада села в змозі вирішувати самостійно велику кількість проблем, що роками не вирішувалися і в першу чергу через брак коштів. Попереду ще багато планів: ремонт доріг села, системи водопостачання, дитячого садочку. Але тепер, завдяки співпраці з ПРООН, ми впевнені - все це можна здійснити.
 

           За І квартал 2010 року підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій на 278 тис. грн, з яких 260 тис. грн - інвестиції в основний капітал (темп росту до 2009 року - 54%).

           За видами економічної діяльності інвестиції в основний капітал припадають на:
·          сільське господарство – 85,1%;
·          виробництво та розподіл газу - 12,9%;
·          переробну промисловість -2,0%;

           За 2008 рік підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій на 28383 тис. грн, з яких 27509 тис. грн - інвестиції в основний капітал (темп росту до 2007 року - 162,6%).

           За видами економічної діяльності інвестиції в основний капітал припадають на:
·          сільське господарство - 50,2%;
·          операції з нерухомістю - 16,8%;
·          добувну промисловість - 16,1%;
·          державне управління - 14,7%;
·          виробництво та розподіл газу - 1,2%;
·          переробну промисловість - 0,4%;
·          торгівлю - 0,2%;
·          діяльність готелів і ресторанів - 0,1%;
·          будівництво - 0,1%;
·          освіту - 0,1%;
·          охорона здоров’я та соціальна допомога - 0,1%.
 
||
Марківська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Марківка, вул.Леніна, 18
Тел. (06464) 9-19-85, факс 9-18-56
Веб-сайт: http://mar.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@mar.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.mar.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Марківська РДА